Naga MarketsKurs funta najwyżej od 3 lat. Traderzy mocniej stawiają na podwyżkę stóp proc. przez Bank AngliiDecydenci Banku Anglii zasygnalizowali optymizm w kwestii programu szczepień, który ma przynieść odbicie wzrostu po najgorszej recesji od ponad 300 lat. Podkreślili ponadto, że ujemne stopy procentowe wcale nie są nieuchronną perspektywą, pomimo ostatniego raportu wskazującego do przygotowania się na taki scenariusz. Kurs funta znalazł się na 3-letnim szczycie.

  • Rynki pieniężne mogą podwoić obecne oczekiwania i ceny przy podwyżce stóp o 25 pb w ciągu dwóch lub trzech lat
  • Traderzy celują obecnie w jeszcze większą podwyżkę stóp w przyszłości
  • Stopa proc. BoE ostatni raz była ponad poziomem 1% ponad 10 lat temu 

Zakłady na podwyżkę stóp procentowych

Pierwszy raz potencjał obniżenia stóp procentowych poniżej zera, Bank Anglii sygnalizował we wrześniu 2020 r. Wtedy też, traderzy zaczęli obstawiać taki scenariusz.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Rynki pieniężne mogą podwoić obecne oczekiwania i ceny przy podwyżce stóp procentowych o 25 punktów bazowych w ciągu dwóch lub trzech lat – powiedział  Boba Stoutjesdijka z funduszu Robeco Institutional Asset Management.

Traderzy celują obecnie w jeszcze większą podwyżkę stóp w przyszłości, kupując opcje na kontrakty terminowe na short funta szterlinga, które przyniosą zyski, jeśli bank centralny podniesie stopy o 100 punktów bazowych do końca 2024 r., w porównaniu do 50 punktów bazowych obecnie.

Stopa bankowa była ostatnio ponad poziomem 1 proc. ponad dziesięć lat temu, kiedy BoE obciął stopy procentowe o ponad 400 punktów bazowych w odpowiedzi na globalny kryzys finansowy.

Kurs funta testuje poziom 1,42 USD

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara amerykańskiego wzniosły się dziś na nowe maksima. Ostatni raz funt w stosunku do dolara kosztował tyle w 2018 roku.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Jak widać na wykresie dziennym GBP/USD powyżej, para testuje okrągły poziom 1,42 USD – jak na razie skutecznie. Zobaczymy, czy na koniec sesji notowania utrzymają się pod tym oporem oraz jak będzie wyglądał świeca dzienna.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here