Naga MarketsJacek Brzeski
Jacek Brzeski (redaktor Polsat News) zaprasza na kolejny odcinek z serii Artyści Rynków

Na rynku kryptowalut każda pozytywna informacja związana z rozwojem branży cyfrowych aktywów odbierana jest jako impuls, który powinien umacniać cenę Bitcoina. Łukasz Wardyn z CMC Markets uspokaja jednak i stwierdza, że kurs BTC wcale nie musi przesuwać się zgodnie z tymi założeniami. Szczegóły rozmowy w najnowszym odcinku Artystów Rynków, programu którego prowadzącym jest znany z Polsat News, Jacek Brzeski.


Bitcoin stara się uspokoić, pytanie jednak czy na długo?

„Poziomy, na których obecnie jesteśmy pokazują, że musimy czekać. Bitcoin znalazł się na istotnych pułapach, w okolicach wsparcia 10 tysięcy dolarów. Musimy jednak pamiętać, że filtr analizy technicznej i margines błędu na rynku kryptowalut i BTC musi być dosyć duży. Myślę, że z tego poziomu, na którym jesteśmy wybicie powyżej 11 tysięcy dolarów powinno być jasnym sygnałem zakupowym, natomiast zejście poniżej 9 tysięcy dolarów dałoby inwestorom znak, że czas na sprzedaż” – komentuje Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Dyrektor CMC Na Europę Wschodnią dodaje jednocześnie, że dzięki wyraźniejszemu uspokojeniu kursu, wyłamanie w którąkolwiek ze wspomnianych stron powinno być relatywnie szybkie i nastąpić w przeciągu kolejnych sesji handlowych. Jego zdaniem traderzy z nadmierną euforią podchodzą jednak do każdej z pojedynczych informacji, które mogą pozytywnie wpływać na rynek kryptowalutowy:

„To, że biznes kopalniany w Iranie zostanie zalegalizowany, Palestyna myśli o swojej kryptowalucie, a bank Chin prezentuje infografikę przedstawiającą możliwości BTC jest z pewnością dobrą i ciekawą informacją dla brażny cyfrowych aktywów, nie musi jednak bezpośrednio przekładać się na cenę Bitcoina” – dodaje Wardyn.

Zobacz również: Bitcoin to instrument spekulacyjny, a kurs BTC może spaść

Ponad 80% klientów CMC Markets z długimi pozycjami na BTC

W piątek, 2 sierpnia 2019 roku 84% klientów CMC Markets posiadających aktywne pozycje na BTC wierzy we wzrosty kryptowaluty. Jednocześnie łączna wartość pozycji długich wynosi 86% wartości wszystkich transakcji realizowanych obecnie na Bitcoinie w ramach księgi zleceń domu maklerskiego.

Od strony technicznej Bitcoin umacnia się czwartą sesję z rzędu i porusza w okolicach poziomu 10,5 tys. USD (stan na godzinę 12:30, w piątek, 2 sierpnia). Jeżeli wspomniany przez Łukasza Wardyna poziom 11 tys. USD zostałby rzeczywiście dynamicznie wybity, wtedy najstarsza z kryptowalut otwiera sobie drogę ponownie do tegorocznych maksimów na 13 tys. USD:

Bitcoin rośnie i powraca nad 10 tys. USD. Źródło: Next Generation, CMC Markets
Bitcoin rośnie i powraca nad 10 tys. USD. Źródło: Next Generation, CMC Markets

Odwróceniem scenariusza wzrostowego byłoby wybicie lipcowych minimów na wysokości 9 tys. USD, co otworzyłoby drogę do dołków z czerwca na 7,5 tys. USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here