Naga MarketsTraderzy handlujący złotem chwalili się, jak łatwo manipulować cenamiNotowania złota w ostatnim czasie poruszają się w ograniczonym zakresie, co może już nudzić traderów. O wiele ciekawsze są natomiast zapisy rozmów byłych traderów dużych banków inwestycyjnych handlujących złotem. Jeden z nich przed laty przechwalał się, jak łatwo jest manipulować ceną żółtego metalu.

Rynek kontraktów terminowych na złoto manipulowany przez traderów  

Dzienniki rozmów dwóch byłych traderów metali szlachetnych pracujących dla oddziału Merrill Lynch Bank of America Corp stanowią dowód w procesie o spoofing. Jeden z nich, Edward Bases nie przebierając w słowach pisał o łatwości z jaką manipuluje cenami złota.Dnia 28 stycznia 2009 r., kiedy Bases pracował w Deutsche Bank AG, złożył oferty kupna 2740 kontraktów terminowych na złoto o wartości około 244 mln USD w ciągu czterech i pół minuty powiedziała Maria Garibotti, wicedyrektor Analysis Group, firmy która zajmowała się badaniem danych giełdowych i handlowych dla prokuratorów. Garibotti dodałą, że ponad 98% zostało anulowanych bez wypełnienia.

Po przeciwnej stronie rynku zasiadał, kolega z Deutsche Bank, koordynowany przez Basesa, który sprzedał swoje 170 kontraktów o wartości 15 172 500 USD, gdy cena wzrosła, powiedziała Garibotti.

— To pokazuje, jak łatwo jest czasem nim [rynkiem złota] manipulować – napisał Bases kilka minut po transakcji w wiadomości na czacie wysłanej do innego inwestora Deutsche Banku, Cedrica Chanu.

fpmarkets

— Bardzo często wyp******am rynek – napisał Bases w innej wiadomości.

Zarówno na Basesie jak i innym traderze z Merrill Lynch, Johnym Pacilio ciążą zarzuty federalne za oszustwa i rzekome manipulowanie rynkiem kontraktów terminowych w latach 2008-2014.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt szterling | lotos notowania | akcje cd projekt | nasdaq kurs | kruk kurs | notowania pkn orlen | btc news |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here