Naga MarketsKoniec roku 2018 okazał się być trudny dla Wall Street nie tylko ze względu na silną przecenę na rynku akcyjnym. Zgodnie z najnowszymi statystykami traderzy zatrudnieni w jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie, Goldman Sachs, zanotowali największe straty od ponad siedmiu lat.


Zobacz również: Kurs funta będzie zyskiwał do euro, prognozuje Goldman Sachs

Duże zyski to także duże straty

Jak wynika z rocznego raportu, spekulanci zanotowali 19 dni stratnych w IV kw. 2018 r. tracąc łącznie prawie 100 mln USD. To zarazem najgorszy ich wynik od 2011 roku. Tym samym traderzy odnotowali najniższy przychód w IV kwartale od czasu kryzysu finansowego z 2009 roku. Nowy dyrektor David Solomon już zapowiedział, iż przeprowadzi dokładny przegląd działalności handlowej banku. Doniesienia wskazują, że może dojść do licznych zwolnień, a także do redukcji kapitału przeznaczonego na działalność spekulacyjną.

Traderzy Goldman Sachs stracili prawie 100 mln USD pod koniec 2018 r.
Goldman Sachs interwał tygodniowy, źródło: stooq.pl

Niewątpliwie wpływ na słaby wynik traderów z Goldman Sachs mogła mieć wysoka zmienność która panowała na rynkach pod koniec ubiegłego roku. Amerykański indeks S&P 500 spadł w samym grudniu z poziomu 2800 aż do 2330. Co ciekawe w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku, spekulanci Goldmana odnotowali zaledwie 12 dni stratnych, a 12 najbardziej zyskownych dni pozwoliło zarobić bankowi 100 mln USD, co pokazuje, iż straty oraz zyski są nieodłącznym elementem inwestowania.

W listopadzie ubiegłego roku bank stanął w obliczu jednego z największych skandali tej dekady. Warte miliardy oszustwo pozwoliło bankowi wzbogacić się o 600 mln USD!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here