Naga MarketsNiespełna dwa tygodnie temu, w niedzielę, 5 listopada br. jeden z członków liczącej obecnie blisko 14 tys. osób społeczności Trading Jam Session znanej szerzej jako TJS zaproponował aby wspólnie poszukać polskiej myśli trejderskiej.


Jego pomysł zakładał stworzenie specjalnego konta DEMO i ujawnienia danych niezbędnych do zalogowania się na ten rachunek. Każdy uważający się za zarabiającego tradera miałby od czasu do czasu złożyć na tym koncie swoje zlecenie przyczyniając się tym samym do pomnożenia posiadanego depozytu.

Po kilku dniach propozycję współpracy przy tym eksperymencie zgłosił jeden z przedstawicieli Domu Maklerskiego TMS Brokers. Broker już na wstępie zaznaczył, że nie ma zamiaru wywierać presji na wynik i ściganie się kto wykręci najlepszy wynik. Dlatego też padła propozycja by nie wyłaniać najlepszego z traderów lecz by pozytywny wynik nagrodzić w formie środków, które przeznaczone zostaną na cel charytatywny.

Challenge wygląda tak:

  • Powstała grupa 20 osób, które będą aktywnie inwestować na wspólnym rachunku testowym (ale nie dla kosmicznego wyniku).
  • TMS przeznaczy 2500zł na Szlachetną Paczkę.
  • Jeżeli przy założeniu, że każda z tych 20 osób wykona przynajmniej 1 transakcję a jako cała grupa, na rachunku wypracowany zostanie zysk po miesiącu od startu to TMS dołoży kolejne 2500zł na Szlachetną Paczkę.

Regulamin:

1. Trejder może otworzyć maksymalnie dwie pozycje po 0,1 lota, lub jedna 0,2 lota na walutach. Na indeksach najmniejsza możliwa pozycja jest 1 lot, wiec odpowiednio 2 loty to max pozycja.
2. Każda pozycja musi mieć założony stop loss.
3. Trejder może maksymalnie stracić 500 pln dziennie, badź 1000 pln tygodniowo, po osiągnięciu DD dziennego bądź tygodniowego, ma do końca danego tygodnia przerwę z otwieraniem pozycji.
4. Jedna pozycja musi być co najmniej otwarta i zamknięta w danym miesiącu.
5. Każdy trejder może zrezygnować w dowolnym momencie, może też ponownie zgłosic swoją cheć wejścia do TJS_Poland_Traders.
6. Hasło z dostępem jest zmieniane co tydzień i rozsyłane na prywatną wiadomość.
7. Wielkości dostępnych otwieranych pozycji będą się zmieniać wraz z re-balansem konta.

Konto zostało również podpięte pod MyFxBook tak, by każdy mógł śledzić poczynania traderów.

Jak widać, inicjatywa bardzo szlachetna i trzymamy kciuki za powodzenie traderów. Miejmy nadzieję, że po miesiącu ich rachunek będzie większy niż na początku. Jednocześnie informujemy, że zrobimy co w naszej mocy by po zakończeniu eksperymentu przedstawić oficjalne wyniki i statement tego rachunku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułInteractive Brokers: „Kontrakty terminowe na Bitcoina zagrażają całej gospodarce”
Następny artykułTechniczne inspiracje na listopad – Eurotel, ABC Data, Wielton
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here