Naga MarketsPrzeprowadzona przez JP Morgan w listopadzie 2016 ankieta przeprowadzona wśród prawie 200 traderów instytucjonalnych pracujących dla największych banków inwestycyjnych miała pokazać, jakie trendy rynkowe przyniesie rozpoczynający się rok. Kilka jej wyników wydaje się być niezwykle ciekawych.


36% respondentów spodziewa się trudnego rynku

Zgodnie z sondażem aż 36% ankietowanych przewiduje, że w związku z niepewnością geopolityczną pojawić może się nadmierna i niekontrolowana zmienność oraz niedostateczna płynność rynkowa co mocno utrudni trading i może przełożyć się na niekorzystne wyniki.

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze instrumenty, to tutaj JP Morgan nie zanotował żadnych szczególnych różnic. 70% tradingu poświęcone było głównym parom walutowym skupionym wokół gospodarek G10 (waluty ogólnie odpowiadały natomiast za 26% wszystkich inwestycji wśród szerokiej klasy aktywów).

Więcej na temat trendów tradingowych w 2017 roku usłyszysz w trakcie FxCuffs. Już teraz zarejestruj bezpłatną wejściówkę na to wyjątkowe wydarzenie!

Traderzy instytucjonalni także handlują smartfonem?

Najpopularniejsze algorytmy do handlu na FX. Źródło: JP Morgan

Jedną z największych ciekawostek, które możemy znaleźć w sondażu jest fakt, że 31% ankietowanych ma zamiar używać mobilnych aplikacji tradingowych w 2017. Coraz rzadziej korzysta się również z tak zwanego voice dealingu, czyli składania zleceń przez telefon. Handel elektroniczny (komputerowy, mobilny) w bieżącym roku ma odpowiadać za 76% wszystkich realizowanych transakcji.

Sondaż JP Morgan pokazuje jednocześnie, że wzrosnąć ma zainteresowanie automatyczny algorytmami handlowymi. W 2016 korzystało z nich 12% traderów, w tym roku wartość ta ma zwiększyć się do 38%. Cały czas jednak głównym trendem jest ręczne składanie zleceń oraz zarządzanie nimi.

Pełne podsumowanie ankiety JP Morgan dostępne jest pod linkiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here