Naga MarketsNiemal w rok po pierwszej edycji, związani z wrocławskim oddziałem Trading Jam Session Jakub Kowalczyk oraz Kamil Zięba zapraszają wszystkich chętnych na kolejną odsłonę wydarzenia Traderzy dla Traderów. To już drugi raz w tym roku gdy osoby zainteresowane tematyką tradingu spotykają się w budynku wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego by wspólnie poszerzać swoją wiedzę rynkową. Nie mogliśmy nie zadać kilku pytań organizatorom. 


Comparic: To już trzecia edycja konferencji – nie znudziło Wam się? 😉

A dlaczego miałoby nam się znudzić? Zapraszamy ciekawe osoby, organizacyjnie mamy już wszystko dopięte z poprzednich dwóch edycji. Spotykamy się ze znajomymi z różnych stron kraju, dla których konferencja to kuźnia wiedzy. Dodatkowo miło jest zobaczyć się z ludźmi, którzy każdego dnia aktywnie uczestniczą na rynku finansowym. Znudzenie bardziej odczuwamy formą (wykład, seria pytań, panel dyskusyjny), która zapewne na przestrzeni kolejnych edycji może lekko ewoluować.

Dlaczego odeszliście od tematu rynku walutowego a skupiliście się na rynku kasowym?

W zeszłym roku zapoczątkowaliśmy stworzenie odnogi akcyjnej Trading Jam Session – Stock Jam Session (SJS). Jest to spowodowane tym, że ja (Jakub Kowalczyk), jestem aktywnym uczestnikiem rynku regulowanego, a przy ponad kilkunastotysięcznej grupie FB, tematy akcji traciły na znaczeniu przy forexowej zmienności. Stąd też powstał pomysł wykreowania grupy SJS, która już po roku ma 1500 członków.

Polacy z giełdą już są obeznani. Czy nie uważasz, że kolejny event dotyczący giełdowego parkietu zniknie w gąszczu innych mu podobnych?

Stwierdzenie, że są obeznani jest wg. mnie dalekie od realiów. Pokazały to wydarzenia, gdzie na przestrzeni lat 2007/2008 ludzie wpłacali wszystko, co posiadali w fundusze akcyjne małych spółek, bo historycznie fundusz ten zarobił ponad 100% na przestrzeni kilku poprzednich lat. Na pewno pamiętasz reklamę człowieka wchodzącego do banku i rzucającego plikiem banknotów 100 złotowych. Osoby wpłacające pieniądze do funduszu już księgowali 100% za 2 kolejne lata. Następne wydarzenia pokazały, że Polacy się od giełdy odwrócili…

Gdy teraz jesteśmy w etapie wzmożonego rozkwitu rynku nieruchomości ludzie się na niego rzucili, sparzeni poprzednimi doświadczeniami. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat liczba wezwań do nabycia całości akcji na warszawskiej giełdzie i wycofywanie z giełdy ze względu na niedoszacowanie wyceny przekroczyła liczbę pięćdziesiąt. To chyba więcej niż przez ostatnie 10 lat razem wziętych. Według mnie to sygnał, że sentyment do prawdziwej giełdy pomimo tylu lat się nie zmienił. Nie chciałbym, żeby to nastawienie odmienił kolejny fundusz, który będzie reklamował się historycznymi stopami zwrotu. Stopami, które były i mogą przez kolejne lata nigdy się nie powtórzyć. Dlatego uważamy, że potrzebna jest edukacja. Otwarta konferencja nienastawiona na zysk, bez reklamy, a z chęcią dzielenia się doświadczeniami praktyków rynku finansowego to rzadkość na polskim rynku. Temu też przyświeca motto Trading Jam Session – “wiedza za wiedzę”. Tworzymy dobre zwyczaje, nie ma wiedzy tajemnej, nie ma złotego Grala. Jest tylko praca i wysiłek, który trzeba poświęcić by nasze inwestycje przynosiły wymierne efekty.

Czy możesz zdradzić, kto pojawi się na konferencji w roli prelegentów?

Pierwszym prelegentem podczas naszej konferencji będzie Paweł Malik, szerzej znany, jako OBS, który swoje analizy udostępnia na www.gazetagieldowa.pl. Jego blog został wyróżniony przez Gazetę Parkiet.

Paweł giełdą interesuje się od samego początku jej istnienia, opierając się na analizie fundamentalnej a jego rzeczywisty portfel stworzony na potrzeby bloga osiągnął 127% stopy zwrotu w ciągu ostatniego roku. Podczas prowadzenia blogu zdążył już przeanalizować dogłębnie 100 spółek, dzieląc się z czytelnikami merytorycznymi wnioskami, szansami oraz zagrożeniami stojącymi przez firmą. Będzie to chyba jego pierwsze wystąpienie, jako autora bloga, więc zapraszam serdecznie. Pozostali prelegenci zostaną przedstawieni w niedługim czasie.

Czego możemy oczekiwać po tej edycji konferencji?

Czegoś niespotykanego na polskim rynku edukacji finansowej. Otwartości pytań – staramy się by żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi. Dodatkowo od samego początku towarzyszą nam dokładnie te same wartości – zero komerchy, zero sprzedaży, czysta praktyczna wiedza. Nie wręczymy nikomu sterty ofert, nie zbieramy żadnych kontaktów oraz nie organizujemy konkursów. Robimy coś dla innych i to nam sprawia ogromną frajdę. Dla nas edukacja nie skończyła się dyplomem. Ten proces trwa całe życie, tym bardziej, gdy dotyczy to rynków finansowych, które zmieniają się każdego dnia.

Wrocław jest tak daleko… czy możemy liczyć na stream live z wydarzenia?

Rozważymy tą opcje, choć nie zamierzamy ukrywać, że zależy nam na wysokiej frekwencji na sali. My także musimy wstać z wygodnej sofy, zając się organizacją eventu, prowadzeniem, więc jeżeli jesteście z Poznania, Rzeszowa, Krakowa, zza granicy to nie wahajcie się ani chwili. Konferencje organizujemy w piątek, tak by w weekend osoby przyjezdne mogły przeznaczyć czas na poznanie pięknego Wrocławia – miasta spotkań. Jesteśmy pewni, że tak zaplanowany weekend wydłużony o jeden dzień da Wam nowe znajomości – zarówno osób jak i rynku. Dodatkowo po konferencji zakładamy wspólne wyjście do restauracji, gdzie będzie można uczestniczyć w rozmowach kuluarowych.

Czy ci którzy pojawią się w budynku UE Wrocław mogą liczyć na dodatkowe atrakcje? Debatę?

Największą atrakcją wieczoru będą nasi prelegenci. To oni poświęcą swój prywatny czas, nie biorąc za to ani grosza, dzieląc się wiedzą, którą nabywali latami. Już z góry z tego miejsca serdecznie im dziękujemy, również tym, którzy u nas gościli przy pierwszych dwóch edycjach.

Rzeczywiście, na koniec konferencji planujemy godzinny panel dyskusyjny podsumowujący praktyczny aspekt inwestycji na rynku akcji. Atrakcją dodatkową będzie wspomniane już wspólne wyjście do restauracji, gdzie będzie można kontynuować dyskusję…

Serdecznie dziękujemy za rozmowę


Aby wziąć udział w konferencji nie musisz się nigdzie rejestrować! Już teraz zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku. Jest to wydarzenie publiczne, więc nawet jeżeli nie posiadasz konta na portalu zapoznasz się ze szczegółami konferencji Traderzy dla Traderów #3

Dowiedz się więcej

Konferencja odbędzie się już 17 listopada (piątek) w auli 1 budynku CKU przy ulicy Kamiennej 57/59 na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Początek wydarzenia planowany jest na godzinę 13:00, jego koniec na godzinę 20:00-21:00.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here