Naga Markets
Zespół traderów Deutsche Bank AG miał wygenerować $35 milionów zysku w przeciągu dwóch tygodni zamieszania ekonomicznego w Turcji, które wywołało silną zmienność na rynkach finansowych, głównie krajów wschodzących – poinformował w środę Bloomberg powołując się na osoby ściśle związane ze sprawą.


Pracownicy trading desku skupiającego się na Europie Wschodniej i Centralnej, Bliskim Wschodzie i Afryce, mieli zyskać ponad $10 milionów tylko podczas jednej sesji, 10 sierpnia 2018 roku, kiedy lira turecka osuwała się najsilniej w ostatnich dwóch dekadach. Deutsche miał zyskać nie tylko na sprzedaży TRY, ale również szeregu innych aktywów, które traciły równomiernie z lira.

To nie pierwsze sukcesy oddziału prowadzonego przez Aditya Singhala – trading desk, który prowadzi miał zarobić od początku roku około $135 milionów. Grupa obraca kredytami, walutami oraz instrumentami pochodnymi regionu CEEMEA. Zysk z tureckiego kredytu pomógł powiększyć również Niru Raveendran handlujący wraz ze swoimi pracownikami na derywatach. W tym roku zarobił $45 milionów dla Deutsche Banku.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Największe światowe firmy finansowe odczuwają skutki zamieszania ekonomicznego w Turcji, gdzie amerykańskie sankcje i cła wywołane uwięzieniem lokalnego pastora zderzyły się z i tak już przegrzewającą się gospodarką. Zyski Deutsche Bank mogą odciążyć Dyrektora Naczelnego Christiana Sewing’a, który po latach słabych rezultatów i karach za niewłaściwe postępowanie dokonuje przeglądu działalności skupiając się na jej kluczowych elementachtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolnord [PND], Medicalgorithmics [MDG] – Gorące spółki dnia 16.08.2018
Następny artykułPLN spadł przy „niskiej płynności”
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here