Naga MarketsMaciej Goliński
Maciej Goliński, autor książki Inside Bar

18 października startuje XTB Trading Masterclass, na którym jednym z prelegentów będzie znany trader i autor książki “Inside Bar” – Maciej Goliński. Jego prelekcja pt.: „Jak znaleźć okazję inwestycyjną na rynkach rolnych, czyli skuteczna analiza w 5-ciu krokach”, skupia się na analizie technicznej, fundamentalnej oraz sezonowości. Goliński był gościem Krzysztofa Kamińskiego w Comparic24.tv gdzie zdradzał szczegóły swojego wystąpienia podczas październikowej konferencji.


Na 100 traderów tylko niewielki odsetek posiada odpowiedni plan działania na rynku

Maciej Goliński w rozmowie z Comparic24.tv przyznaje, że przez lata kontaktu z traderami oraz początkującymi inwestowania – zarówno podczas konferencji jak i szkoleń – zauważył jedną zależność. Większość z nich nie wypracowuje sobie planu tradingowego i przypadłość ta często dotyczy również doświadczonych inwestorów.

„Ludziom brakuje narzędzi do przygotowania dobrego planu. W swoich książkach, planach i w swoim tradingu opieram się o statystykę, którą trzeba skądś wydobyć. Wracając do ludzi po jakimś czasie i pytając się jak im idzie często słyszałem: wiesz co, jednak nie mam przygotowanego planu” – komentował Goliński.

W trakcie konferencji XTB Trading Masterclass, Goliński odpowie na pytania kim jest rynkowy „grubas” dlaczego statystyka jest tak ważna w handlu oraz przedstawi pięć kroków inwestycji na rynkach rolnych. Z prelekcji skorzystać mogą jednak również inwestorzy skupiający się na innych aktywach – pierwsza część panelu dotyczy bowiem analizy technicznej, fundamentalnej oraz sezonowości, które są obserwowane na każdym z rynków.

Goliński dla Comparic24.TV: Inside bar wystarczy, by zarabiać na rynkach finansowych

Poznaj 5 kroków, które pomogą Ci inwestować na rynkach rolnych:

  • Analiza techniczna – spojrzenie w trzech perspektywach.
  • Analiza fundamentalna – gra popytu i podaży.
  • Analiza sezonowości – jak plony wpływają na cykle.
  • Analiza pozycji dużych graczy – raport
  • Analiza krzywej terminowej – rynek contango czy backwardation

Wydarzenie XTB Ttading Masterclass odbędzie się 18 października i będzie transmitowane na żywo.

WEŹ UDZIAŁ W XTB TRADING MASTERCLASS

O prowadzącym – Maciej Goliński

Urodził się w 1972 roku w Łodzi. Tam studiował handel zagraniczny i jako student stawiał pierwsze kroki w inwestowaniu na WGPW. Efektem tych zainteresowań była praca magisterska pt. „Ocena możliwości inwestowania w obligacje i akcje w Polsce”.Od 1994 roku jest aktywnym inwestorem na WGPW. Rynkiem walutowym zainteresował się w 2003 roku.Obecnie inwestowaniem zajmuje się zawodowo.

Gra na amerykańskim rynku kontraktów terminowych, rynkach towarowych oraz rynku walutowym. Aby stać się ekspertem w tradingu odbył liczne szkolenia. Idywidualne szkolenie w Stanach Zjednoczonych u Joe Ross’a było dla niego przełomem. Potem była długa, intensywna praca własna prowadząca aż do punktu, w którym jest dziś. Pasje poza giełdą, to narciarstwo, rajdy samochodowe oraz żeglarstwo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here