Naga MarketsAmerykański Departament Sprawiedliwości (DoJ) poinformował, że znana pod pseudonimem Bitcoin Maven traderka kryptowalut, Theresa Lynn Tetley została skazana na rok bezwzględnego więzienia za nielicencjonowany obrót kryptowalutami. 


Tetley prowadziła, szczególnie popularny wśród Wenezuelczyków, kantor kryptowalut – Localbitcoins.com. Jak wynika z ustaleń wymiaru sprawiedliwości, kobieta mogła wymienić wymienić bitcoiny za kwotę od 6 do nawet 9,5 mld dolarów.

Bitcoin Maven, która przyznała się do kierowania niezarejestrowaną działalnością służącą do prania brudnych pieniędzy za pomocą kryptowalut, została skazana na 12 miesięcy i jeden dzień więzienia, trzyletni dozór oraz grzywnę w wysokości $20000 – poinformował w tym tygodniu Departament Sprawiedliwości USA. Z danych similarweb wynika, że aż 15% ruchu w kantorze Tetley generowano z terenu Wenezueli. Potwierdzałoby to opinię śledczych, że pięćdziesięciolatka nie tylko prowadziła wymianę krypto-fiat bez licencji, ale była również zamieszana w legalizację pieniędzy pochodzących ze sprzedaży narkotyków – tzw. pranie brudnych pieniędzy.

źródło: similarweb.com

Prowadzących sprawę śledczych zaskoczył rozmiar działalności byłej makler i osoby aktywnie inwestującej na rynku nieruchomości. W wyniku przeprowadzonego przeszukania w mieszkaniu Tetley odkryto niemal $300 tys. w gotówce oraz 25 sztabek złota. W trakcie przesłuchania kobieta przyznała się również do posiadania 40 BTC.

To może Cię zainteresować: Posiadasz bitcoiny? Wiemy, kim jesteś!

W wydanym wyroku sąd stwierdził, że Tetley świadomie napędzała czarny rynek finansów oraz pomogła w rozwoju dark webu za pomocą kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here