Naga MarketsTrader21 gościem XTB podczas webinaru

26 stycznia (czwartek), o godzinie 20:00, gościem specjalnym X-Trade Brokers będzie Trader21, jeden z prelegentów w trakcie tegorocznej edycji FxCuffs. Serdecznie zapraszamy na darmowe spotkanie.


Czy są jeszcze okazje do zarabiania?

Ceny akcji w Rosji wzrosły w 2016 roku o 64%. Podobne wyniki zanotowały spółki surowcowe. Mimo bardzo zaawansowanej hossy, nadal można znaleźć niechciane sektory, w których wyceny uzasadniają inwestycje. Dodatkowo na ekstremalnie przewartościowanych rynkach, takich jak np. USA, mamy wiele modnych spółek, które wydają się być perfekcyjnym materiałem do zajmowania krótkich pozycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aby dowiedzieć się, jak oceniać czy dany rynek jest drogi, czy tani oraz jak w praktyce wykorzystać wiedzę, zapisz się na webinarium. Poniżej natomiast zapis krótkiej rozmowy z prelegentem.

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARZE

Opowiedz o tym jak zaczęła się Twoja przygoda z inwestowaniem. Dlaczego zainteresował Cię ten temat?

Inwestowaniem na poważnie zacząłem się interesować się po 2008 roku kiedy to sprzedałem udziały we wszystkich firmach i wyjechałem z Polski. Umiejętność zagospodarowania nadwyżek finansowych wydawała się czymś absolutnie koniecznym. Pasja związana z rynkami finansowymi czy moją działalnością na łamach bloga przyszła z czasem.

Czy próbowałeś łączyć analizę techniczną z fundamentalną?

Do inwestycji podchodzę głównie od strony fundamentalnej. Staram się wyszukiwać niedowartościowane aktywa na wszystkich rynkach nie ważne czy jest to rynek akcji, surowców czy metali szlachetnych. Nie znam się specjalne na analizie technicznej aczkowiek podstawowe elementy wykorzystuję do określenia momentu zawarcia transakcji.

Od dłuższego czasu prognozujesz wystąpienie kryzysu finansowego. Czy myślisz, że rok 2017 będzie przełomowy?

W latach 2011 – 2015 na całym świecie przyjęto procedurę Bail – in pozwalającą upadającym bankom na przejęcie depozytów. Obecna hossa na rynkach rozwiniętych jest z dłuższych i drugą najsilniejszą na przestrzeni ostatnich 80 lat. Co gorsza on jest oderwana od fundamentów gospodarczy i bazuje na dodruku, zerowych stopach procentowych i bezpośrednich zakupach banków centralnych. Obecny poziom zadłużenia na poziomie osobistym, korporacyjnym oraz rządowym przekroczył znacznie maksymalne poziomy historyczne. Wysoka cena obligacji jest utrzymywana wyłącznie zakupami realizowanymi przez banki centralne przy pomocy świeżo wykreowanych waluty. Tempo cyrkulacji waluty jest na historycznych minimach.  Trzeba być ślepym aby nie widzieć oznak kryzysu mimo.

Przed powtórką z 2008 roku ratują nas tylko systematyczne działania banków centralnych koordynowane przez Bank Rozrachunków Międzynarodowych z Bazylei. Przyjrzyj się co robi Exchange Stabilization Fund czy Plunge Protection Team, a zrozumiesz o czym mówię.

Co doradziłbyś osobie, która dopiero zaczyna swoją przygodę z inwestycjami?

Edukację, edukację i jeszcze raz edukację. Większość klientów, która trafia do mnie zaczyna najpierw od inwestycji. Dopiero gdy stracą kapitał przychodzi otrzeźwienie i nauka. Nie tędy droga.

Trader21 będzie również jednym z prelegentów podczas tegorocznej edycji FxCuffs – w zeszłym roku jego wykład był jednym z najpopularniejszych w trakcie całego wydarzenia. Zapisz się już teraz i odbierz bezpłatną wejściówkę!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here