Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPolskie indeksy znajdują się w tyle jeśli zestawimy je chociażby z europejskimi odpowiednikami. Sytuacja wygląda dużo gorzej jeśli porównamy wyceny polskich akcji do tych w USA. Jednak czy to już najwyższy czas na to, aby zacząć skupować polskie akcje? Jeśli tak to jakie? 


Czy to już czas na kupno polskich akcji?

W  ostatnich wykładach Tradera 21 odnośnie rynku akcji można było zauważyć pewnego rodzaju “ostrożność” szczególnie w ujęciu do indeksów amerykańskich, co z jednej strony było powodem bardzo wysokich cen akcji, a z drugiej – gigantycznym działaniom banków centralnych, które prowadziły do utrzymania tych wysokich cen. Wysokie ceny utrzymywały się głównie w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy większość giełd krajów rozwijających się w tym samym czasie albo utrzymywała się nie zmienionym poziomie albo spadała.”

“Obecnie doszliśmy do takiego poziomu, w którym wyceny na polskim rynku, szczególnie na małych spółkach są na bardzo atrakcyjnych poziomach, co nie znaczy oczywiście, że nie będą jeszcze niższe. Ale mamy jednocześnie do czynienia z połączeniem z tanią walutą PLN (która może być jeszcze być tańsza jeżeli dojdzie do jakiejś większych zawirowań na globalnych rynkach).”

W obecnym otoczeniu rynkowym kapitał wędruje (przynajmniej powinien) w stronę rynków, gdzie akcje są tanie. Do nich zalicza się rejon Europy środkowo – wschodniej w tym między innymi GPW.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia nagrania z wykładu Tradera 21 na tegorocznej konferencji XTB Masterclass. Tym razem skupił się on głównie na GPW. Wyceny spółek na naszej giełdzie są obecnie bardzo atrakcyjne stąd taka, a nie inna tematyka. W trakcie niecałej godziny zdążył on omówić sytuację na rynkach globalnych i kursy walutowe, które wskazują, że nadchodzą dobre czasy dla rynków rozwijających się, a więc również dla GPW. Które aktywa są warte uwagi? Czy lepiej zainwestować w duże przedsiębiorstwa z indeksu WIG20, czy może lepiej skupić się na małych i średnich spółkach?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here