Naga MarketsCzy amerykański Fed zaledwie 2 lata temu całkowicie zmienił swoje podejście do rynków finansowych obawiając się poważnego kryzysu? Trader21 podkreśla, że w czasach Grahama mieliśmy pozytywne stopy procentowe, czyli zwykła osoba mogła kupić obligacje albo akcje. W tamtym czasie akcje kupowano tylko i wyłącznie dla dywidendy. Nikt nawet nie myślał o tym – kupię dzisiaj, sprzedam jutro. Po prostu kupię akcje dobrej spółki, będę co roku inkasował 4-5 procent dywidendy. Bardzo podobnie było z obligacjami. Zdaniem gościa programu obecnie żyjemy w erze oszukiwania nas przez banki centralne oraz okradania przez inflację. Czy czeka nas kryzys? Więcej szczegółów w programie!


Powell chciał dobrze, ale nie wyszło. Fed skazany na dodruk pieniądza?

Trader21, bez owijania w bawełnę, wyjaśnia w jakim chorym świecie żyjemy i dlaczego jesteśmy okradani przez inflację. Książkę Tradera 21 “Inteligentny Inwestor XXI wieku” możesz kupić na: https://www.inteligentnyinwestor.pl. To wręcz obowiązkowa pozycja dla każdego świadomego ekonomicznie Polaka Jeśli portal i telewizja Comparic są dla Ciebie cennym źródłem informacji, przy zakupie wskaż jako źródło odwiedzin: Comparic.

Bardzo dużo się zmieniło pod koniec 2018 roku. Przez cały 2017/2018 Fed, który jest najważniejszym na świecie bankiem centralnym, mając wpływ nie tylko na globalną ekonomie, ale także na cały świat finansów – zmienił w zasadzie podejście do rynków o 180 stopni. Odkąd Powell został wybrany, sygnalizował od początku, że dla niego najważniejszy jest przeciętny Amerykanin. Czyli podnosimy stopy procentowe i doprowadzamy do normalizacji polityki monetarnej. Rynki są ważne, ale nie najważniejsze. Podnosił stopy, redukował bilanse, ale wystarczyły spadki o 20 procent na SP500, aby zmienił swoje podejście – zauważył gość programu.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here