Naga Markets

Trader21 był prelegentem podczas konferencji ABC InwestowaniaBlockchain Ethereum (ETH) znajduje się zaledwie krok od poważnej i ryzykownej aktualizacji. Mowa tutaj o popularnym ostatnio wydarzeniu znanym pod nazwą „Ethereum Merge”. Jak podkreśla zespół Independent Tradera w najnowszym wpisie, skala przedsięwzięcia jest na tyle duża, że nawet wyszukiwarka Google dodała z tej okazji specjalny zegar odliczający do rozpoczęcia „The Merge”. Obecnie data wdrożenia zmian jest szacunkowa i przewiduje się ją na okolice 15 – 16 września. Co o kluczowym wydarzeniu dla sieci ETH uważa Trader21 i jego analitycy?

  • W obliczu nadchodzącej aktualizacji do zabezpieczenia sieci Ethereum nie będą potrzebni już “górnicy”
  • Zmiana ma mieć również pozytywny wpływ na zużycie energii, gdyż górnicy nie będą dalej potrzebni, aby zatwierdzać transakcje
  • Obecni posiadacze Ethereum mogą być spokojni, planowana zmiana w żaden sposób nie wpłynie na ilość posiadanych przez nich ETH, podkreśla zespół Independent Tradera 
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Trader21: ETH może być trzonem naszych inwestycji w sektorze kryptowalut

W obliczu nadchodzącej aktualizacji do zabezpieczenia sieci Ethereum nie będą potrzebni już “górnicy”, którzy dotychczas wykonywali obliczenia za pomocą swoich komputerów. Po wdrożeniu zmiany sieć będzie utrzymywana przez stakujących, czyli tych, którzy w ramach zabezpieczenia będą udostępniali swoje Ethery.Jeśli będą poprawnie wykonywali swoje zadanie – sieć ich wynagrodzi. W innym przypadku te środki zostaną im zabrane. Według informacji krążących w internecie, ETH ma zaoferować ok. 15% zysków rocznie od zainwestowanej kwoty. Tego typu rozwiązanie bardzo przypomina inwestycje w spółki dywidendowe (choć rynek krypto jest wciąż dużo mniej stabilny). Aby mieć możliwość stakowania Ethereum należy posiadać co najmniej 32 ETH (ok. 55 tys. USD lub 255 tys. PLN) – informuje zespół Cezarego Głucha, Tradera21.

Zmiana ma mieć również pozytywny wpływ na zużycie energii, gdyż górnicy nie będą dalej potrzebni, aby zatwierdzać transakcje (wykorzystując swój sprzęt).

Analizuje się, że dzięki temu zużycie energii w sieci spadnie o ok. 99%. Dziś szacunkowe zużycie energii przez blockchain ETH wynosi ok. 75 TWh, czyli tyle samo ile rocznie zużywa Australia – czytamy dalej.

Sieć Ethereum w ostatnim czasie odnotowuje bardzo duże zainteresowanie. Jak wskazano na poniższym wykresie, wartość kontraktów terminowych na ETH (1,07 bln USD – szary słupek) przewyższyła wartość kontraktów na Bitcoina (941 mld USD – żółty słupek) po raz pierwszy w historii. Do podobnej sytuacji doszło również przy ilościach transakcji w sieci.

Źródło: IndependentTrader.pl

Nie ma wątpliwości na to, że sieć ETH zarządzana jest w bardzo mądry sposób. Potwierdza to fakt, że wiele zdecentralizowanych aplikacji opiera się właśnie na tej sieci. Dzięki temu kapitalizacja ETH wciąż rośnie i powoli dogania Bitcoina. Dla porównania jeszcze 6 lat temu łączna kapitalizacja BTC była 20-krotnie wyższa niż ETH, dziś jest wyższa zaledwie 2-krotnie. Obecni posiadacze Ethereum mogą być spokojni, planowana zmiana w żaden sposób nie wpłynie na ilość posiadanych przez nich ETH – podkreślono.

W podsumowaniu zespół Independent Tradera poinformował, że obecnie nie posiada w swoim portfelu Ethereum, ale w momencie gdy ponownie zdecyduje się na zakup kryptowalut, to właśnie ETH będzie trzonem ich inwestycji.

XTB
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax forum | echo investment akcje kupno | kurs dolara amerykańskiego | orange giełda | aktualny kurs dolar hrywna | akcje 11bit | pgnig wykres |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułOracle odciąga klientów od Amazona!
Następny artykułTowarowa Giełda Energii wprowadza nowe indeksy dla sektora OZE
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here