Naga MarketsGościem Marcina Wenusa na antenie Comparic24.TV był Trader21, twórca bloga Independent Trader oraz prelegent tegorocznej konferencji Invest Cuffs. W rozmowie poruszono zagadnienia ostatnich decyzji monetarnych Rezerwy Federalnej oraz tego, jak przekłada się to na rynek inwestycyjny w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie.


„Powella nie interesuje rynek finansowy, tylko realna gospodarka”

Jak przyznaje Trader21, obecny przewodniczący FEDu, Jerome Powell, jest pierwszym od czasów Paula Volckera sternikiem najważniejszego banku centralnego na świecie, który nie zwraca uwagi głównie na zachowanie rynków finansowych, ale na to, jak działania monetarne przekładają się na realne rynki. Giełda w Stanach Zjednoczonych przed spadkami z końcówki zeszłego roku była skrajnie droga i osiągnięcie minimów grudniowych poniżej poziomu 2360 punktów (indeks S&P 500) nie było spowodowane tylko i wyłącznie czwartą podwyżką stóp w wykonaniu Rezerwy Federalnej, ale całokształtem działań banku. „Inwestorzy stracili wiarę w możliwość kontynuacji wzrostów, ze względu na świetną politykę Jerome Powella” – przekonuje Trader21 w rozmowie z Marcinem Wenusem.

Więcej na temat sytuacji Stanów Zjednoczonych oraz ogólnej koniunkturze rynków globalnych w Rozmowie Tygodnia:

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here