Naga Markets



Trader21 był gościem Comparic24.tv

Z gospodarek strefy euro oraz gospodarek światowych docierają informacje, że rynek staje na krawędzi recesji. Trader21, autor bloga independenttrader.pl w rozmowie z Krzysztofem Kamińskim dyskutowali o kryzysie gospodarczym, który od wielu lat wieszczony jest jako wydarzenie mające wstrząsnąć światową gospodarką. Zdaniem Tradera21, Europejski Bank Centralny (EBC) obecnie wyciąga trupa z szafy i próbuje go reanimować, razem z lokalnymi bankami centralnymi trzymając „za mordę” poszczególne państwa starego kontynentu.


Trader21 o ryzyku światowego kryzysu i działaniach EBC

EBC zdecydował się na cięcie stóp procentowych do poziomu -0.5%. Dodatkowo podjął decyzję o wznowieniu programu luzowania ilościowego QE. Co to dokładnie oznacza i dokąd zmierza polityka prowadzona przez banki centralne? Czy są jeszcze bankami centralnymi, czy może funduszami hedgingowymi?



“Banki centralne – tak nieładnie mówiąc – trzymają za mordę poszczególne kraje, ale taka jest prawda. Tak… i one są funduszami hedgingowymi od 2008 roku. Podałeś przykład Szwajcarskiego Banku Centralnego, który akurat jest trochę ewenementem bo to jest bank, którego akcje możesz nabyć one są notowane normalnie na giełdzie” – komentował Trader21 w rozmowie z Krzysztofem Kamińskim.

Ze spowolnieniem gospodarczym wiąże się szereg pytań, na które Trader21 starał się odpowiedzieć.

  1. Jak przygotować się na załamanie rynku?
  2. Co tym razem wywoła krach: kredyty hipoteczne, bańka na rynku akcji i obligacji, czy może coś innego?
  3. Czy ewentualne załamanie gospodarcze na świecie odbije się też na notowaniach na GPW?
  4. Co z aktywami typu „safe haven”? Uciekać w dolara, złoto, a może w kryptowaluty?

W programie znajdziesz również odpowiedzi na pytania o to, w jaki sposób należy się przygotować do recesji, co obecnie stanowi największe zagrożenie dla stabilności świata finansowego, co zmieniło się od ostatniego kryzysu czy też jak na tle krajów zachodnich wypada polska gospodarka. No i przede wszystkim – co jest przyczyną słabej kondycji polskiej giełdy?



Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here