Naga MarketsAlain Xavier aktywnie handluje na eToro od 2013 roku. Kopiujący jego zagrania mogli w ostatnich 12 miesiącach zarobić ponad 70%!

Xavier86 poznał eToro na początku 2013 roku i od czterech lat konsekwentnie księguje zyski. Portfolio tego tradera z Kamerunu składa się w głównej mierze z akcji spółek technologicznych, lub jak nazywa je Xavier – rynku przyszłości. Ten Popularny Trader z całą pewnością zalicza się do inwestorów długoterminowych, który utrzymuje swoje pozycje miesiącami, a czasem i latami. Poniżej znajdziecie rozmowę, jaką przeprowadził zespół eToro z tym traderem. 


Opowiedz nam trochę o sobie

Cześć, nazywam się Alain Xavier Kuetche Soh. Mówią na mnie Alain Xavier lub po prostu Xavier. Jestem Popularnym Inwestorem eToro i w ciągu ostatnich czterech lat zarabiałem średnio 40% rocznie na rynkach.

Nie zawsze byłem Popularnym Inwestorem a nawet teraz, gdy przylgnęła do mnie łatka eksperta nie czuję się nim. Mam jednak spore doświadczenie i mogę powiedzieć, że zawsze będę chętny do nauki i wdzięczny za lekcje jakie daje mi rynek. Do momentu poznania eToro popełniłem wiele błędów, które kosztowały mnie sporo pieniędzy. Zanim jednak je wytłumaczę, pozwólcie, że opowiem nieco o sobie.

Jestem początkującym administratorem sieci. W 2009 roku poza moją ówczesną pracą jako serwisant komputerowy zacząłem interesować się spółkami z tego sektora. W ten sposób poznałem marketing internetowy i programy inwestycyjne z nim związane. To była katastrofa. Straciłem zbyt dużo pieniędzy wykorzystując złe metody na złych platformach.

Czy poza tym miałeś jakieś doświadczenie inwestycyjne przed dołączeniem do eToro?

Jak wspomniałem, moje pierwsze inwestycje nie były zbyt udane. Po czasie zainteresowałem się opcjami binarnymi tylko po to, by stracić całość moich oszczędności jakie zebrałem po mojej przygodzie z marketingiem internetowym. Było mi tak wstyd, że nie przyznałem się wówczas nawet własnej żonie.

Kilka miesięcy później ponownie spróbowałem handlu binarnego tylko po to, by stracić początkowy depozyt który wynosił wówczas około 500 EUR. Po raz kolejny zdecydowałem się przestać inwestować.

Jednak gdzieś z tyłu głowy wciąż chciałem czerpać zyski z inwestowania. Postanowiłem dokładnie przeanalizować swoje wcześniejsze błędy by mieć pewność, że nie popełnię ich ponownie. Nie chciałem już otwierać i zamykać kilku pozycji w trakcie godziny. Myślałem o inwestycjach w wartość.

Zdecydowałem się spróbować raz jeszcze, lecz chciałem zrobić to na wirtualnych środkach. Tak trafiłem na eToro, które reklamowało się darmowym rachunkiem demonstracyjnym i szeroką społecznością inwestorów. Możliwość testowania własnych umiejętności na wirtualnych środkach oraz uczenia się od innych traderów eToro przekonały mnie by założyć rachunek.

Dlaczego korzystasz z eToro?

W pierwszym momencie przekonał mnie społecznościowy charakter platformy, lecz po krótkim czasie odkryłem social trading. Stwierdziłem wówczas: Jeśli wciąż się uczę i doskonalę swoją strategię, dlaczego mam rezygnować z zysków, które mogę otrzymać z kopiowania bardziej doświadczonych ode mnie? 

Już w 2013 roku wpłaciłem swój depozyt i zacząłem śledzić innych użytkowników eToro, kopiując ich transakcje. Równocześnie handlowałem swoim sposobem na rachunku demo oraz poświęcałem się pracy zawodowej. Z perspektywy mogę stwierdzić, że taki sposób zdał egzamin. Dzięki optymalizacji i testom zdołałem stworzyć strategię która zapewnia stopę zwrotu rzędu 30% rocznie. Jej prostota zadziwia przynosząc jednocześnie stabilne zyski.

Jakie Twoim zdaniem są najważniejsze zalety eToro?

Niewątpliwie jest to trading społecznościowy. Możliwość kopiowania transakcji lepszych i bardziej doświadczonych od nas inwestorów pozwala księgować zyski nawet gdy sami jesteśmy na etapie początkującego.

Wypróbuj social trading na rachunku demo

Drugą zaletą jest moim zdaniem prostota całej platformy. Wszystko, od zdeponowania środków na rachunku po dokonanie transakcji i jej zamknięcie odbywa się niemal w intuicyjny sposób. W eToro czuję, że mam nad wszystkim kontrolę.

Opisz proszę swoją strategię inwestycyjną

To najciekawsze pytanie. Wielu sądzi, że dorobi się na rynku poprzez szybkie kupno i jeszcze szybszą sprzedaż. Dla nich liczy się liczba transakcji, tak jakby to ilość miała decydować o zyskach. Nie mam oczywiście nic do ludzi, którzy korzystają z takich strategii i mam nadzieję, że dobrze na nich wychodzą. Sam uważam, że inwestowanie powinno być wypełnieniem naszego czasu. Wciąż chodzę do pracy, spełniam się jako pisarz (opublikowałem kilka książek na Amazon). Nie chcę spędzać więc dnia nad wykresami.

Moja strategia skupia się na średnim i długim interwale. Ostrożnie dobieram spółki i dokładnie je analizuje. Gdy spółka posiada dobre fundamenty, jest perspektywiczna wówczas… po prostu ją kupuję.

Mogę wyszczególnić trzy główne elementy mojej strategii:

1 Znaleźć dobry biznes

2. Zbadać, czy spółka generuje przychody (Tak wiem, przeszłe przychody nie gwarantują tego, że zyski pojawią się w przyszłości. Mam jednak pytanie do wszystkich wątpiących. Lepiej zainwestować w spółkę, która do tej pory publikowała świetne wyniki i liczyć na kontynuację dobrej passy czy kupić akcje spółki marnej i modlić się o cud?)

3. Przeanalizować jej wykres

W moim handlu koncentruję się głównie na akcjach z sektora technologii. Wierzę, że to najbardziej perspektywiczne spółki naszych czasów i lubię nazywać je rynkiem przyszłości. Oczywiście, w toku edukacji inwestorskiej nauczyłem się nie wkładać wszystkich jaj do jednego koszyka więc staram się utrzymywać wysoką dywersyfikację swojego portfela.

Jesteś Popularnym Inwestorem eToro. Jakie profity wiążą się z tym tytułem i jakie są Twoje plany jako Popularnego Inwestora?

Przede wszystkim dobrze jest wiedzieć, że tysiące ludzi zyskuje dzięki moim decyzjom rynkowym. Zawsze lubiłem dzielić się wiedzą i gdy dowiedziałem się o programie Popularny Inwestor eToro zapragnąłem być jego częścią.

Oczywistą zaletą jest oczywiście dodatkowe wynagrodzenie jakie przysługuje Popularnym Inwestorom. Wizja dodatkowego zarobku dzięki inwestycjom jest bardzo kusząca i mnie osobiście motywowała do wytężonej pracy nad własnym rachunkiem.

Dowiedz się więcej o programie Popular Investor

Moim długoterminowym celem jest stanie się tak dobrym i tak rozpoznawalnym inwestorem jak Warren Buffett. Moja żona śmieje się za każdym razem gdy mówię jej, że może kiedyś stanę się głównym udziałowcem Google czy Amazon. Wy również prawdopodobnie uśmiechacie się pod nosem. Ale nawet jeżeli jest to nieosiągalny cel, to wciąż jest moim celem. Obecnie chcę zapewnić inwestorom kopiującym moje zagrania jak najwyższą stopę zwrotu przy maksymalnie ograniczonym ryzyku.

Co robisz poza inwestowaniem?

Przede wszystkim piszę na swoim blogu, montuję filmy wideo oraz piszę i zbieram materiały do kolejnej książki. Oczywiście, nawet gdy nie inwestuję to myślę nad spółkami w które mógłbym zainwestować. Dużo więc czytam i analizuję rynki kapitałowe.

Praca z domu daje sporo możliwości. Mogę spędzać więcej czasu z żoną i dziećmi co oczywiście jest bardzo miłe. Na końcu chciałbym dać radę wszystkim myślącym o rozpoczęciu swojej przygody z rynkami finansowymi – znajdźcie osobę, która utrzymuje zyski od ponad dwóch lat i zacznijcie kopiować jej transakcje. To najlepsza forma nauki, która w moim przypadku doprowadziła mnie do momentu w którym jestem obecnie.

zespół eTorotokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here