Naga MarketsUżytkownik jednego z kanałów forum Reddit przedstawił swoje dwie transakcje na opcjach, w których z 766 dolarów wygenerował zysk na poziomie 107,758 USD. W ich zawarciu pomogły mu informacje, którymi wymieniają się użytkownicy forum WallStreetBets.

Wspomniane forum zgromadziło ponad 670 tysięcy użytkowników dyskutujących głównie na temat rynków finansowych, a zwłaszcza spółek amerykańskich. Prowadzone dyskusje często wypełniają humorystyczne komentarza lub sarkazm. Można tam jednak znaleźć “ciekawe kąski”, na które natknął się Eddie Choi.

Short na Roku i S&P 500

Tytułowy trader z forum WallStreetBets to Eddie Choi. Jak powiedział Bloombergowi, to właśnie forum nauczyło go jak handlować opcjami –  kontraktami, które oferują prawo do kupna lub sprzedaży papieru wartościowego w określonym terminie.

Choi stał się niezwykle popularny na forum, kiedy w zeszłym miesiącu podzielił się szczegółami swoich dwóch transakcji krótkich na spółce Roku oraz SPY (ETF na indeks S&P 500). Transakcje te wygenerowały dla niego zysk w wysokości 14000%.

Trader postanowił zagrać na spadek notowań spółki Roku Inc., dostawcy usług przesyłania strumieniowego. Akcje tej spółki 20 września straciły 19%, co obróciło 766 dolarów  początkowej inwestycji Choi w 50.553 dolary.

Źródło: Bloomberg

Zarobione pieniądze Choi zainwestował kilka dni później w pozycje krótką na SPY (ETF na indeks S&P 500). Opcja PUT po cenie 297 dolarów miała wygasnąć 25 września. Na tej transakcji, trader podwoił wcześniejszy zysk. Obie transakcje na rachunku Choi zostały potwierdzone przez Bloomberga.

Źródło: Bloomberg

Swój wielki zarobek z małej kwoty Choi przypisuje szczęściu i… WallStreetBets. Jak powiedział, używa forum do tworzenia własnej listy obserwowanych walorów.
Oczywiście są wątki, w których ludzie trollują, ale można znaleźć dobre punkty wejścia – dodał Eddie Choi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here