Naga MarketsBroker detaliczny oferujący dostęp do instrumentów lewarowanych Forex oraz kontraktów różnicy kursowej (CFD) od stycznia 2015 roku prowadzi ranking najbardziej zyskownych inwestorów. W maju 2017 tytuł ten przypadł klientowi o pseudonimie Jinyan, który zarobił ponad $18 tysięcy.


Ponad 200 transakcji i zyskowność powyżej 60%

Jinyan w związku z osiągnięciem najlepszego wyniku wśród wszystkich klientów Tickmill biorących udział w zabawie otrzymał $1000 dolarów nagrody (środki deponowane na rachunku handlowym). Podstawowe statystyki zwycięzcy z maja 2017:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Zysk: $18 309,68
  • Zwrot: 40,2%
  • Łączna liczba transakcji: 205
  • Zyskowne transakcje: 61,95%

Ze statementu tradera (który dostępny jest pod linkiem) wynika, że jego strategia opierała się głównie na transakcjach krótkoterminowych (intraday) – wśród ulubionych instrumentów znalazło się natomiast złoto, srebro, GBP/JPY oraz ropa. W przeciągu miesiąca zwycięski inwestor zarobił niespełna 20 tysięcy dolarów na czysto otwierając pozycje o wartości nawet 15 lotów.

Krzywa kapitału zwycięzcy na przestrzeni maja

Poniżej krótki wywiad przeprowadzony przez pracowników Tickmill z Jinyan

Jak długo jesteś związany z tradingiem i jak zaczęła się Twoja przygoda?

W tym momencie już dwa lata. Wszystko za sprawą mojego kolegi. Zazwyczaj skupiam się na handlu krótko- i średnioterminowym.

Jakie są Twoim zdaniem dobre nawyki tradera

Najlepsze rozwiązanie to jak najwięcej obserwacji i jak najmniej transakcji. Realizacja ich nadmiernej ilości nie zawsze musi oznaczać generację wyższych zysków. Pod koniec okresu rozliczeniowego liczą się zarobione pieniądze, a nie ilość otwartych trade’ów.

Co poradziłbyś początkującym?

Dokładnie to samo co powiedziałem przed chwilą – unikanie nadmiernego tradingu. Oprócz tego należy pamiętać o zarządzaniu kapitałem oraz ryzykiem. Stop loss to podstawa każdej pozycji.

Jeżeli chcesz również uczestniczyć w comiesięcznych pojedynkach o tytuł tradera miesiąca oraz nagrodę w wysokości $1000, już teraz załóż darmowy rachunek rzeczywisty u brokera Tickmill, regulowanego przez brytyjskie FCA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here