Naga MarketsNawet na dziesięć lat sąd może skazać tradera, który manipulował rynkiem wykorzystując… kontrakty CFD

Australian Securities and Investments Commission poinformowało dziś o postawieniu zarzutów 31-letniemu traderowi z południowej części Australii. Stefan Mark Boitcheff wykorzystując akcje i kontrakty różnicowe na akcje dopuścił się manipulacji rynkiem. Grozi mu za to wysoka kara finansowa a nawet dziesięć lat bezwzględnego więzienia. 


Mieszkający w Virginii Boitcheff przyznał się do zarzucanych mu czynów. Pomiędzy styczniem a październikiem 2013 dokonał on serii transakcji z użyciem kontraktów CFD na akcje Anteo Diagnostics Limited. W wyniku, doprowadził do zamierzonej zmiany cen akcji ADO na australijskim parkiecie.

Dodatkowo, pomiędzy 8 maja 2013, a 7 czerwca 2014 roku kontynuując dotychczasową strategię manipulacji ceną ADO z wykorzystaniem CFD, Boitcheff dokonał kilku transakcji na ASX (Australian Stock Exchange) tworząc złudzenie większej aktywności na akcjach Anteo Diagnostics.

Oszustwo było możliwe dzięki modelowi działania firmy brokerskiej z usług której korzystał Boitcheff. Handel kontraktami CFD to nic innego jak umowa pomiędzy inwestorem a wystawcą kontraktu. W opisywanej sprawie podmiot wystawiający CFD działał w modelu direct access – zabezpieczał on więc otworzone przez swoich klientów pozycje na realnym rynku. W momencie gdy Boitcheff dokonywał transakcji CFD, firma brokerska nieuczciwego tradera robiła to samo na rynku regulowanym. Z tą różnicą, że jej działania finalnie miały wpływ na cenę akcji.

Chcesz handlować akcjami największych spółek na świecie? Z eToro handel CFD staje się jeszcze łatwiejszy>>>

Według australijskiego prawa, manipulacje instrumentami finansowymi są objęte karą finansową do kwoty 765 tys. USD. Równolegle sąd zdecydować może o karze pozbawienia wolności do lat dziesięciu. Jak na razie sprawa Stefana Boitcheffa znajduje się w sądzie rejonowym w Adelajdzie. Wyrok ma zostać wydany 16 października tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy na CHFJPY powstanie RGR?
Następny artykułOpcja na dziś – CALL na EURCAD 28.08.2017
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here