Naga MarketsTrade o wartości $100 milionów wykonany telefonem komórkowym? JPMorgan udowadnia, że wszystko jest możliwe

Bank inwestycyjny JPMorgan przykłada bardzo wiele uwagi do wspierania nowych technologii – jak twierdzi prezes spółki Jamie Dimon, zaczyna się to spłacać z nawiązką. Jeden z klientów instytucji przy wykorzystaniu platformy mobilnej, z poziomu telefonu komórkowego dokonał transakcji o niebagatelnej wartości $100 milionów.


$9,5 miliarda wpompowane w najnowsze rozwiązania technologiczne

Jak podaje Wall Street Journal, Jamie Dimon w jednym z najnowszych listów do akcjonariuszy informuje jak istotny w najbliższej przyszłości może stać się trading mobilny w świecie instytucjonalnych finansów. JPMorgan wychodząc naprzeciw nowinkom technologicznym zainwestował $9,5 miliarda w rozwój najnowszych rozwiązań.

W świecie, w którym ponad 80% transakcji rynku Forex realizowanych jest drogą elektroniczną, udział mobilnych rozwiązań dynamicznie wzrasta – nie tylko w przypadku traderów detalicznych, ale również instytucjonalnych.

„Jeden z klientów JPMorgan postanowił wykorzystać najnowsze rozwiązania realizując transakcję, której wielkość byłą dla nas sporym zaskoczeniem – wyniosła bowiem $100 milionów. Co więcej w 2016 roku w najbardziej aktywne dni obsługiwana przez nas platforma przetwarzała transakcje elektroniczne o wartości $200 miliardów” – komentował Jamie Dimon.

Mobilne rozwiązania w świecie instytucjonalnego tradingu

Portal Comparic.pl już na początku marca informowała, że coraz więcej traderów instytucjonalnych przychylnie patrzy na rozwiązania oferowane przez handel mobilny. Aż 31% respondentów biorących udział w zeszłorocznej ankiecie przyznało, że na przestrzeni 2017 ma zamiar używać telefonów i tabletów do zawierania swoich transakcji.

Eksperci rynkowi spodziewali się takich zmian, jednak najnowsze oświadczenie JPMorgan pokazuje jak wysoka jest dynamika ich wdrażania. W zakresie rozwiązań mobilnych cały czas istnieje jednak pewna luka, którą z całą pewnością będą chcieli wykorzystać brokerzy detaliczni oraz kierujący swoją ofertę do profesjonalnych inwestorów. Szczególnie gdy można liczyć na tak „szczodrych” klientów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here