Naga MarketsCiti_880x400-880x400Inwestorzy walutowi powinni zdaniem analityków CitiFX rozważyć w tym tygodniu sprzedaż pary walutowej AUD/USD. Poniżej wykres oraz dwa czynniki przemawiające za krótkimi pozycjami na dolarze australijskim do amerykańskiego.


Dalsze luzowanie polityki pieniężnej możliwe

Citi przewiduje, że gubernator Stevens w swojej przemowie zaplanowanej na jutro zostawi szeroko otwarte drzwi jeżeli chodzi o możliwość dalszego luzowania polityki pieniężnej. Biorąc pod uwagę, że rynek nie spodziewa się cięć stóp w ujęciu krótkoterminowym po zaskakująco jastrzębim oświadczeniu po posiedzeniu RBA, taki obrót spraw silnie zepchnie AUD w dół.

Brak wzrostu zatrudnienia odbije się na AUD

Oczekiwania rynkowe zakładają również wzrost ilości nowych etatów wytworzonych przez australijską gospodarkę po słabych wynikach z zeszłego miesiąca. Jeżeli jednak wzrosty nie pokryją się z oczekiwaniami wtedy AUD zdecydowanie opadnie. Wszystko sprowadzi się bowiem ponownie do stóp – słabe wyniki z rynku pracy utwierdzą inwestorów w przekonaniu, że luzowanie w najbliższym czasie jest możliwe.

W stronę majowo-czerwcowych dołków

AUDUSDH4 09.06

AUD/USD po dotarciu na lokalne szczyty w pierwszej połowie maja znowu zaczął dynamicznie się osuwać osiągając 30 maja dołek na poziomie 0.7596. Cena następnie od niego odbiła jednak opór w postaci 38.2% Fibo + 200EMA okazał się zbyt silny. Pod koniec zeszłego tygodnia odpowiednio silną blokadą dla wzrostów okazał się poziom 23.6% Fibo – cena ponownie znalazła się w jego okolicy, zaraz pod nim pojawił się pin bar spadkowy i cena reaguje odwróceniem. Celem dla tego tygodnia jest pokonanie oraz retest od spodu wspomnianych dołków.

Więcej bieżących informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here