Naga MarketsDzięki usłudze FxWatcher codziennie rano mamy dostęp do najnowszych publikacji Dużych Graczy. Jedna z nich, autorstwa analityków UBS w przejrzysty sposób prezentuje pogląd banku na wykresy najważniejszych par walutowych. W dzisiejszym przeglądzie skupiamy się przede wszystkim na EUR/USD, USD/JPY oraz AUD/USD. 


EUR/USD

Gołębi wydźwięk wczorajszych minutek FOMC pomógł wciąż obecnym na dolarze niedźwiedziom. EUR/USD próbowało przetestować poziom 1,1800, jednak dość szybko kupującym zabrakło pary. Dzisiejsza sesja upływa pod znakiem słabości EUR, przed czym ostrzegaliśmy w jednym z wcześniejszych komentarzy. Od rana sprzedajemy EUR/USD, a najbliższym wsparciem poza okrągłym poziomem 1,1700 są okolice 1,1680.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbierz Big Bank Report

USD/JPY

Wyprzedaż dolara po wczorajszej publikacji FOMC dosięgnęła również USD/JPY. Para po przetestowaniu zeszłotygodniowego otwarcia rynku dość wyraźnie koryguje, lecz wydaje się, że obecne spadki dość szybko się skończą. Coraz głośniej do głosu dochodzi konsolidacja. Potwierdza to chociażby trzykrotny test okolic 111,00 w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Dość ciężko prognozować w którą stronę podąży rynek, choć preferujemy krótkie pozycje. Pod nami wciąż dość silne wsparcia na 109,70, 109,50 oraz równym 109,00. Oporem mogą być okolice 110,30 oraz 110,65.

AUD/USD

Otrzymuj analizy UBS wcześniej dzięki usłudze FxWatcher>>>

Na australijczyku do głosu doszedł nie tylko FOMC, ale i raporty z australijskiego rynku pracy. Dane dość pozytywnie zaskoczyły, choć należy zwrócić uwagę na spadek zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin. Przed RBA stoi dość ciężkie zadanie popchnięcia poziomu inflacji dalej w kierunku zakładanego poziomu. Jak na razie nie prognozujemy dalszych działań Reserve Bank of Australia mających na celu przeciwdziałanie zbyt silnemu AUD. Większej aktywności byków można spodziewać się w okolicy 0,7920/10, 0,7900 oraz 0,7860/50. Opór dla wzrostów stanowić będą strefy 0,7950/70 oraz 0,7990/00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURGBP z potencjałem 1000 pips spadków
Następny artykułAdmiral Markets: AUD/NZD i USD/CAD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here