Naga MarketsAnalitycy UBS witają nowy miesiąc najnowszą publikacją z serii Trade Ideas. Tym razem pod lupą szwajcarskiego banku znalazły się dwie pary – EUR/USD oraz NZD/USD. 


UBS na samym wstępie dzisiejszej rekomendacji przestrzega przed dużą liczbą publikacji makroekonomicznych, które najprawdopodobniej wpłyną na zmienność dolara amerykańskiego. Pierwszy piątek miesiąca niesie ze sobą nie tylko publikację raportu non-farming payrolls ale również najnowszych wyliczeń ISM PMI czy sierpniowej stopy bezrobocia.

EUR/USD

Po środowej przecenie czwartkowa sesja na EUR/USD zakończyła się symbolicznym wzrostem. W trakcie mijającego tygodnia dało się zauważyć wiele nagłówków krzyczących o przewartościowanym euro. Podobny komentarz wygłosiło EBC, jednak wiele wskazuje na to, że obawy związane z zbyt drogą walutą okazały się przesadzone.

Wciąż silne dane z Europy wspierają byki obecne na EUR/USD i nie widzimy powodu, dla którego trend wzrostowy na parze miałby być przerwany – przekonują analitycy UBS. Jednak dzisiejszym market mover będzie Ameryka. Publikacja raportu payrolls zazwyczaj wiąże się z sporą zmiennością i to te liczby zdecydują jak zakończy się ten tydzień na EUR/USD. 

Wsparcia: 1,1860/1,1825/1,1775

Opory: 1,1940/1,1985/1,2070

Odbierz Big Bank Report

NZD/USD

Jacindamania trwa, ciążąc tym samym na wycenie NZD. Spore zmiany w przedwyborczych sondażach jakie zaszły na przestrzeni ostatnich tygodni zwiększają ogólny poziom ryzyka politycznego na parach powiązanych z dolarem nowozelandzkim. Taka sytuacja najprawdopodobniej utrzyma się aż do 23 września – przyznają analitycy UBS. 

Co z GBP/USD, USD/JPY czy AUD/USD? Sprawdź resztę propozycji UBS>>>

Piątkowa sesja azjatycka okazała się być niezwykle cicha, obecne na NZD/USD byki próbowały doprowadzić do testu poziomu 0,7200 lecz znajdujący się poniżej opór im w tym przeszkodził. Dzisiejszy dzień prawdopodobnie zakończy się kolejnym testem średniej 200 DMA znajdującej się w okolicy 0,7132. Analitycy UBS ostrzegają też przed payrollsami – lepsze dane z Ameryki połączone z ogólną słabością NZD mogą przynieść naprawdę głębokie spadki.

Wsparcia: 0,7132/0,7090

Opory: 0,7190/0,7250Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here