Naga MarketsUBS-logo1Trade Ideas to cykl krótkoterminowych rekomendacji walutowych przygotowanych przez analityków UBS. W dzisiejszej odsłonie tematem przewodnim jest FOMC (czy mogło być inaczej?) i handel przed dzisiejszą decyzją o wysokości stóp procentowych.


EUR/USD

Wczorajsze ruchy pary bardziej wpasowywały się w – nie tylko nasze – prognozy rynkowe. Dziś jednak wszyscy obecni na rynku skupiają się na wieczornym FOMC – nie dziwi więc znacznie okrojony zakres zmiany cen w porównaniu do wczoraj. Na EUR/USD brakuje płynności dlatego radzimy angażować się w krótkie pozycje jedynie w pobliżu 1,1000 lub tuż powyżej nocnego dołka na 1,0905. Wsparcia na 1,09, 1,0880, 1,0840 oraz 1,0790. Opory w pobliżu 1,0975, 1,1000 oraz 1,1060.

Przed FOMC raczej próżno wyczekiwać drastycznych zmian ceny EUR/USD.
Przed FOMC raczej próżno wyczekiwać drastycznych zmian ceny EUR/USD.

Skorzystaj z promocji XM i odbierz dodatkowy depozyt w wysokości 30$. Załóż rachunek i wykorzystaj dzisiejsze Trade Ideas.

GBP/USD

Podobnie jak EUR/USD, para kontynuuje trend boczny w oczekiwaniu na dzisiejszą decyzję FOMC. Jedynie dzisiejsze dane z Wielkiej Brytanii mocniej zawahały wyceną popularnego kabla jednak nie na tyle, by zmienić cenę w drastyczny sposób. Poziom 1,5000 ujawnił sporą liczbę kupujących, jednak sytuacja ta dość szybko może ulec zmianie w warunkach jakich dzisiaj przychodzi nam handlować, dlatego preferujemy trzymanie się z boku i obserwację zachowań pary. Wsparcia na 1,50, 1,4974 oraz 1,4903. Opory w okolicach 1,5098, 1,5134 oraz 1,5160. GBPUSDH1

USD/CAD

Para naszym zdaniem nadal pozostaje silnie skorelowana z cenami ropy crude. Gubernator BoC Poloz przyznał wczoraj, że Bank ocenia swoje wcześniejsze działania na podstawie aktualnej wyceny CAD i widzi szanse na poprawę sytuacji w 2016 i 2017 roku. Widoczny silny popyt w okolicach 1,3680 sprawia, że poziom ten stanowi w tym momencie pierwsze poważne wsparcie dla prognozowanych przez UBS wzrostów USD/CAD. Analitycy banku nadal preferują długie pozycje, przestrzegając jednocześnie przed angażowaniem się w longi na złych poziomach cenowych. Pierwszy opór na 1,3780, kolejne na 1,3820 oraz 1,4000.USDCADH1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDAX robi sobie przerwę w spadaniu.
Następny artykułPortfel Inwestycyjny Admiral Markets
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here