Naga MarketsUBS-logo1Trade Ideas to cykl krótkoterminowych rekomendacji walutowych, które kładą nacisk na techniczną stronę rynku, choć jednocześnie nie pomijają czynników makroekonomicznych. W dzisiejszej odsłonie cyklu po raz kolejny skupimy się na walutach surowcowych – CAD i NOK, które dość mocno tracą na coraz niższych cenach ropy naftowej. Poza tym, jak zawsze rzucimy okiem na sytuację techniczną EUR/USD, GBP/USD oraz AUD/USD.


USD/CAD

Gdy ceny ropy crude zniżkują już ponad 15% od początku tego roku, nie jest dziwne, gdy USD/CAD wyznacza kolejne długoterminowe szczyty. Para nie była tak wysoko od sierpnia 2003 roku – zauważają analitycy UBS. W tym momencie największą przeszkodą dla inwestorów może być brak płynności na rynku, który powoduje nieracjonalne zachowanie się pary. Kluczowym wsparciem nadal pozostają okolice przebitego poziomu 1,40 – to baza do kolejnych wzrostów. Najbliższy potencjalny opór znajduje się dopiero na 1,4190 – poziom podwójnego szczytu z przed 13 lat. CAD wrażliwe będzie również na dzisiejszą mowę Stephena Poloza z BoC oraz publikację danych Ivey.

Gdy sytuacja na ropie uległa pogorszeniu - trend na USD/CAD przyspieszył.
Gdy sytuacja na ropie uległa pogorszeniu – trend na USD/CAD przyspieszył.

Odkryj zalety handlu algorytmicznego – sprawdź ofertę FxPro.

EUR/NOK

Cross na fali spadków cen ropy naftowej osiągnął poziom 9,7000 wybijając tym samym ostatnie szczyty. W tym momencie najbliższym oporem będzie szczyt z grudnia 2014 na poziomie 9,8990 co oznacza całkiem spory potencjał wzrostowy – o ile sytuacja na ropie nie ulegnie drastycznej poprawie. Rekomendowana jest sprzedaż norweskich koron – szczególnie względem ostatnio silnego dolara amerykańskiego.

Zarówno na USD/NOK jak i EUR/NOK istnieje spory potencjał do wzrostów.
Zarówno na USD/NOK jak i EUR/NOK istnieje spory potencjał do wzrostów.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here