Naga MarketsUBS-logo1

 

Najnowsza rekomendacja walutowa od UBS w ramach cyklu Trade Ideas. W dzisiejszej odsłonie analitycy banku inwestycyjnego UBS podzielą się swoim poglądem na takie pary jak EUR/USD, AUD/USD oraz NZD/USD. Większość z prezentowanych niżej rekomendacji ma charakter krótkoterminowy.


EUR/USD

Dzisiejszy dzień oraz otwarcie rynku prawdopodobnie nikogo nie zaskoczyło. Analitycy UBS przekonują, że dzisiejsza (niewielka) luka na otwarciu była nieunikniona, biorąc pod uwagę wydarzenia minionego tygodnia. Bank zwraca również uwagę na niedostatek płynności w trakcie sesji azjatyckiej, który skutkował efektownymi wyskokami w górę. UBS przestrzega przed pokusą wejścia w longi i “gonienia uciekającego pociągu” – rekomendowany jest spokój i wyczekanie na odpowiedni moment do zajęcia pozycji. Tym momentem zdaniem analityków banku mają być okolice 1,1400/1,1370 z zleceniem obronnym umiejscowionym poniżej 1,1340. Przebicie 1,1525 i dalszy ruch EUR/USD w górę na pewno negatywnie wpłynie na samopoczucie średnioterminowych graczy.

Zaznaczony obszar zdaniem analityków UBS, będzie o niebo lepszym miejscem do zajęcia długich pozycji.
Zaznaczony obszar zdaniem analityków UBS, będzie o niebo lepszym miejscem do zajęcia długich pozycji.

AUD/USD

Najlepszą rekomendacją będzie sprzedaż kolejnych lokalnych szczytów, dopóki sytuacja na rynku się nie uspokoi – stwierdza UBS. Analitycy banku wolą pozostać w krótkich pozycjach na crossach AUD, ponieważ sytuacja na AUD/USD powinna pozostać w dość mocnym rozkroku pomiędzy ruchami związanymi z uwolnieniem się ryzyka, a długimi pozycjami na USD.

Handlując na AUD/USD należy zachować wzmożoną czujność.
Handlując na AUD/USD należy zachować wzmożoną czujność.

NZD/USD

Analitycy UBS oczekują, że chwilowe rajdy byków na NZD/USD będą mieć ograniczony zakres. Sam bank poszukuje kolejnych okazji do zajęcia krótkich pozycji, zabezpieczając każdą z nich zleceniem stop powyżej piątkowego szczytu (0,6710). Poziom docelowy spadków dla UBS to 0,6470. NZDUSDM30

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here