Naga MarketsUBS-logoTrade Ideas to cykl krótkoterminowych rekomendacji walutowych dostarczanych przez analityków UBS. W dzisiejszej odsłonie cyklu poznamy spojrzenie banku na trzy popularne pary – EUR/USD, USD/JPY oraz GBP/USD.


EUR/USD

Wczoraj trading na tej parze odbywał się w dość ciasnej konsolidacji. Po piątkowych payrollsach, edek zwyżkował, jednak już w poniedziałek oddał większą część wypracowanego zysku.

Cały czas preferujemy grę po krótkiej stronie rynku, ale zalecamy angażowanie się w pozycje wyłącznie na cenowych ekstremach. Kupujący powinni wkraczać powyżej poziomu 1.1200, natomiast oczekujący na sprzedaż powinni szukać możliwości w okolicach poziomu 1.1350.

Wspominane w rekomendacji banku wsparcia i oporu zostały przedstawione na poniższym wykresie 30-minutowym EUR/USD. Jak widać, cena reagowała na zalecanych poziomach. Teraz jednak jest już znacznie wyżej i doszło do wybicia poziomu 1.1350.

(Kliknij żeby powiększyć)
(Kliknij żeby powiększyć)

USDJPY

USD/JPY jest jedną z niewielu par w ofercie kupna, prawdopodobnie napędzanych przez pozytywny sentyment do ryzyka, ale zakres handlu był bardzo ciasny w ostatnim czasie. Brak przekonania wyjaśnia spadkowe ruchy.

Jeśli chodzi o dzień dzisiejszy to miejscem do zakupu był poziom 119.80/90 (pomarańczowy prostokąt na wykresie), stop loss poniżej poziomu 119.60, a target w okolicach 120.50.

Wspomniane poziomu widoczne są na poniższym wykresie. Teraz cena jest już bliżej swojego targetu aniżeli strefy zakupowej. Może jeszcze jednak pojawić się okazja do dołączenia, do panujących wzrostów.

(Kliknij żeby powiększyć)
(Kliknij żeby powiększyć)

GBP/USD

Wczorajsza decyzja BoE o pozostawieniu stóp procentowych na obecnym poziomie nie ruszyła szczególnie rynkiem, a para ruszyła w górę dopiero po minutkach FOMC.

Jak twierdzi Carney z Bank of England, podwyżka stóp w Anglii nie będzie zależeć od decyzji podejmowanych przez Fed. Dało to wsparcie dla funta, ale oczekujemy spokoju na rynku w związku z długim weekendem, w Stanach Zjednoczonych.

Preferujemy znajdować się po długiej stronie rynku, ze stopem poniżej poziomu 1.5300. Wsparcie znajduje się na poziomie 1.5322 oraz 1.5261. Opory na tej parze to z kolei poziomy 1.5448 oraz 1.5527.

Poziomy wspominane przez UBS widoczne są na poniższym wykresie 4-godzinowym:

(Kliknij żeby powiększyć)
(Kliknij żeby powiększyć)


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here