Naga MarketsUBS-logo1Wczorajsze doniesienia o zamrożeniu ceny ropy naftowej z styczniowych poziomów negatywnie odbiły się na jej bieżącym kursie – zauważają analitycy UBS. W dzisiejszej odsłonie cyklu Trade Ideas, poznamy spojrzenie pracowników banku na waluty surowcowe AUD, NZD, CAD oraz pary walutowe z nimi związane.


AUD/USD

Po nieudanej próbie pokonania 0,7200 para cofnęła się ponad 100 pips niżej. Po sesji azjatyckiej jednak AUD/USD ponownie stał się obiektem zainteresowania popytu i w tym momencie para atakuje poprzednie lokalne dołki w pobliżu 0,7130. Wygląda na to, że ostatnie zawirowania na wykresie ropy nie odbiły się w drastyczny sposób na sentymencie inwestorów względem AUD. Czekamy na jutrzejsze dane z australijskiego rynku pracy, w międzyczasie zwracamy uwagę na dwa ważne poziomy intraday zaznaczone na wykresie:

Te artykuły również Cię zainteresują
AUDUSDH1

NZD/USD

Para przebiła niedawno linię trendu wzrostowego, która trwała od końca stycznia tego roku. Wszystko za sprawą kombinacji słabszych danych z Nowej Zelandii, siły dolara i zwiększonego ryzyka związanego z walutami powszechnie uważanymi za surowcowe. NZD/USD w tej chwili testuje przebitą linię trendu i naszym zdaniem to dobre miejsce do wejścia w krótkie pozycje. Potencjalny zasięg spadków sięga styczniowych dołków:

NZDUSDH4

USD/CAD

Price action USD/CAD silnie powiązane jest z ruchami ropy naftowej przez co para najbardziej skorzystała z zawirowań na rynku ropy naftowej. Spory wzrost USD/CAD obecnie jest korygowany, a cena hamuje przy lokalnej strefie wsparcia. Zdaniem analityków UBS siła byków na tej parze nie potrwa długo dlatego warto wykorzystać zwyżki do zajęcia krótkich pozycji. Najlepiej sprzedawać z okolic 1,3900, poziom docelowy spadków dopiero w okolicy 1,3750 – rekomendują analitycy UBS.

USDCADH1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAUD/CAD – uwięziony w formacji trójkąta
Następny artykułOkazje inwestycyjne według Barclays
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here