Naga Markets

Torpol wraca do trendu po 30% korekcie - zapiski giełdowego spekulantaOferta Torpolu na modernizację stacji Ostróda wraz z pozostałymi pracami w branży sterowania ruchem kolejowym na odc. Iława Główna – Olsztyn Główny wraz z przeniesieniem sterowania stacjami Rudzienice Suskie, Stare Jabłonki, Samborowo, Biesal i Naterki do st. Ostróda została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu przetargowym organizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe, podała spółka w miniony piątek.

Cena oferty wynosi ok. 312,6 mln zł brutto (tj. ok. 254,15 mln zł netto). Środki inwestora przeznaczone na realizację inwestycji wynoszą 369 mln zł brutto (300 mln zł netto). “Zarząd Torpol S.A. otrzymał od inwestora zawiadomienie o dokonaniu wyboru oferty emitenta jako najkorzystniejszej złożonej oferty w przetargu nieograniczonym pn. ‘Realizacja przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na modernizacji stacji Ostróda wraz z pozostałymi pracami w branży sterowania ruchem kolejowym na odc. Iława Główna – Olsztyn Główny’ w ramach projektu pn.

Wzrostowa tendencja 

‘Projekty modernizacyjne dla infrastruktury liniowej zarządzanej przez PKP PLK’ wraz z przeniesieniem sterowania stacjami Rudzienice Suskie, Stare Jabłonki, Samborowo, Biesal i Naterki do st. Ostróda w ramach projektu pn. ‘Digitalizacja infrastruktury kolejowej poprzez zabudowę nowoczesnych urządzeń i systemów'” – czytamy w komunikacie. Informacja nie wywołała większego poruszenia na wykresie. Cały czas spółka podlega stabilnemu trendowi wzrostowemu, co widać na wykresie tygodniowym. Obecnie popyt odrabia straty po 30% korekcie z czerwca.

torpol

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 17.10.2022 [WIDEO]
Następny artykułXTPL miało wstępnie 3,67 mln zł przychodów w III kw. 2022 r.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here