Naga MarketsTorpol walczy o wybicie - zapiski giełdowego spekulantaW miniony piątek wynikami za III kwartał pochwalił się Torpol. Spółka w tym okresie odnotowała 15,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 12,36 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 20,06 mln zł wobec 16,68 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 281,7 mln zł wobec 397,22 mln zł rok wcześniej. Lepsze wyniki pozwoliły uniknąć przeceny, która w piątek spotkała wiele spółek z GPW. Sumując wyniki, po 9 miesiącach roku, spółka miała 35,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 26,29 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 772,71 mln zł w porównaniu z 986,26 mln zł rok wcześniej.

“Skala zrealizowanej przez grupę sprzedaży, na poziomie niższym o 21,9% r/r, zdeterminowana jest mniejszym przerobem własnym na kontraktach wynikającym z uzgodnionych harmonogramów realizacyjnych robót. Koszt własny sprzedaży grupy spadł o 24,3% r/r. W konsekwencji zysk brutto ze sprzedaży grupy wyniósł 72 129 tys. zł (wzrost o 19,7% r/r.).Próba wybicia

Grupa zanotowała dalszy wzrost rentowności na sprzedaży brutto do poziomu ok. 9,5%, w głównej mierze dzięki rozliczeniu ukończonych projektów w okresie sprawozdawczym, z rentownością wyższa niż zakładana oraz satysfakcjonującej średniej marży obecnie realizowanych kontraktów” – czytamy w raporcie. Popyt walczy o wybicie linii bessy, poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach.

torpol


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here