Naga MarketsTorpol [TOR], Sygnity [SGN] – Gorące spółki dniaZajmujący się modernizacją linii kolejowych Torpol opublikował w poniedziałek raport z wynikami za II kwartał. W tym okresie Torpol odnotował 6,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 6,2 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 10,22 mln zł wobec 10,14 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 340,08 mln zł wobec 400,83 mln zł rok wcześniej. Sumując wyniki, za całe pierwsze półrocze mamy około 13,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 10,11 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 589,04 mln zł w porównaniu z 664,81 mln zł rok wcześniej.

  • Torpol z pozytywnymi wynikami
  • Sygnity otrzymało mocną rekomendację

Widać więc, że mimo niższych przychodów spółka uzyskała wyższy zysk netto i to pomimo wstrzymania niektórych inwestycji z powodu pandemii. Z zapowiedzi prezesa wynika, że druga połowa roku powinna być przynajmniej tak samo udana.

Torpol w korekcie

Na wykresie korekta przekracza już 30%. Jeżeli spadki będą kontynuowane to kolejne wsparcie mamy przy 10 zł. Dobrze respektowana jest linia korekty, dlatego jej wybicie będzie można traktować jako potencjalny sygnał powrotu kursu do głównego trendu.

torpol


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sygnity w drodze na kluczowy opór

Firma z branży IT, Sygnity poinformowała wczoraj o zdobyciu przez konsorcjum, którego jest liderem, umowy ze spółką Aplikacje Krytyczne, której przedmiotem jest określenie warunków udzielania i realizacji zamówień wykonawczych na świadczenie przez wykonawcę kompleksowych usług z zakresu zapewnienia personelu informatycznego. Limit wynagrodzenia z tytułu realizacji umów wykonawczych wyniesie ok. 12,9 mln zł brutto. Umowa ma charakter ramowy i określa warunki realizacji poszczególnych zamówień. Jest to kolejny kontrakt zdobyty przez Sygnity, co przekłada się na lepsze wyniki.

sygnity

Warto wspomnieć, że w drugim kwartale kalendarzowym, spółka odnotowała aż 8,35 mln zł zysku netto wobec 4,64 mln zł przed rokiem. W najnowszej rekomendacji sprzed kilku dni, analitycy BM mBanku zalecili kupno akcji spółki i wycenili ją na poziomie 10,70 zł. Spoglądając na wykres miesięczny, widać że są to okolice dołków z wcześniejszych lat.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here