Naga Markets

Torpol [TOR], PlayWay [PLW] – Gorące spółki dniaPo niemal 20% wzroście od początku roku, w korekcie znalazły się notowania Torpolu. Wczoraj spółka była największą gwiazdą warszawskiego parkietu, a wzrost notowań sięgał 17%. Wyjście na nowe maksima trendu zawdzięczamy informacji o tym, że Towarzystwo Finansowe Silesia zawarło z Centralnym Portem Komunikacyjnym przedwstępną umowę sprzedaży wszystkich posiadanych przez TFS akcji Torpolu, stanowiących 38% ogólnej liczby głosów.

Torpol ujawnił z opóźnieniem, że 13 kwietnia 2022 r. spółka otrzymała od Centralnego Portu Komunikacyjnego pismo, w którym wskazano, że CPK rozważa nabycie, bezpośrednio przez CPK lub poprzez kontrolowany przez CPK podmiot, do 100% wszystkich akcji spółki oraz że większościowy akcjonariusz spółki, tj. Towarzystwo Finansowe Silesia wyraża gotowość do podjęcia rozmów w sprawie sprzedaży wszystkich posiadanych przez siebie akcji Torpolu, w związku z czym planowane jest przez CPK przeprowadzenie w tym celu badania due diligence spółki.

Wysoka zmienność 

Pozyskanie CPK jako inwestora branżowego przez Torpol daje dodatkowe bodźce i szanse na szybszy i ukierunkowany rozwój, szczególnie w zakresie nowoczesnych technologii i rozwiązań w obszarze budowy linii kolejowych wysokich prędkości. ocenił prezes Grzegorz Grabowski.

torpol

Blisko ważnego oporu

Zmiany w akcjonariacie dotykają także branżę gier komputerowych. Po wyjściu z SimFabric, teraz PlayWay opuszcza także Movie Games. PlayWay wyjaśnił, że podjął decyzję o sprzedaży akcji Movie Games, badając synergię działania spółek ze swojej grupy, a także zbieżność ich strategii rozwoju ze strategią PlayWay. Pozyskane środki z transakcji planuje przekazać na inwestycje w obecne oraz przyszłe spółki i zespoły Grupy PlayWay.

playway

Movie Games to wydawca gier klasy indie i indie premium na platformach PC i konsolowych, znany z takich tytułów, jak “Drug Dealer Simulator” oraz jego nadchodzący sequel, seria “Lust” czy “Gas Station Simulator”. Ogłoszenia zamiarów nie wywołało większej reakcji na kursie PlayWay, który ma przed sobą opór w rejonie 410 zł. Natomiast notowania Movie Games silnie traciły podczas wczorajszej sesji.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

BossaConotoxia
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 25.01.2023 [WIDEO]
Następny artykułPoranny przegląd rynków: CAD czeka na Bank Kanady, AUD liderem dzięki rekordowej inflacji
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.