Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych.

Wykres w skali tygodniowej z pełną historią notowań pokazuje, że początek roku przyniósł nowe historyczne maksima. Od połowy lutego trwają jednak spadki i to nim należy poświęcić najwięcej uwagi. Po pierwsze, zniżka nie ma dużej dynamiki. Jest mocno rozciągnięta w czasie i towarzyszą jej niskie obroty. Na tle poprzedzających ją wzrostów, wygląda ja typowa korekta. Łącząc wcześniejsze szczyty, można wyznaczyć strefę wsparcia, przy której cena zaczyna reagować o czym świadczy długi cień jednej z wcześniejszych świec.

Na wykresie dziennym widać strukturę coraz wyżej położonych dołków od połowy ubiegłego roku. Obecnie można zauważyć próbę zainicjowania odbicia w górę. Przy wsparciu w rejonie 12 zł ma miejsce pewna reakcja popytu, choć na razie nie podparta ani wolumenem ani znaczącą dynamiką. Korekta przebiega w kanale spadkowym, dlatego pierwszym sygnałem poprawy sytuacji będzie wybicie górą z tej formacji. Na dzień dzisiejszy, mimo trwających spadków, sytuacja techniczna wygląda dość pozytywnie. Ostatnia analiza miała miejsce 12 stycznia.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

 

 

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Wawel, Robyg
Następny artykułGuten Morgen DAX 02.06.2017
lukasz nowacki
Starszy redaktor sekcji giełdowej Comparic.pl. Na rynku Forex od 2010 roku, wcześniej zajmował się giełdą, a waluty poznawał spekulując w kantorach internetowych. Zwolennik analizy czystego wykresu ceny, pracy nad sobą, prostych strategii i stopniowej eliminacji pojawiających się błędów. Motto: szukaj przewagi statystycznej, a nie tzw. świętego Graala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here