Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych.

torpol

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka zanotowała podczas wtorkowej sesji kolejny bardzo udany dzień. Tym razem wzrosty sięgnęły 3,5% co było pozytywną reakcją rynku na dobre informacje dotyczące wygranych przetargów na modernizację linii w Krakowie oraz na trasie Zwierzyniec – Stalowa Wola. Od dwóch tygodni utrzymują się tu obroty na bardzo dobrym poziomie. Nie inaczej było wczoraj. Pod względem technicznym osiągnięte zostało nowe maksimum trendu wzrostowego oraz potwierdzone zostało wybicie kluczowego oporu w rejonie 11 zł. Od początku miesiąca spółka drożeje już o niemal 16% i jest to drugi z rzędu miesiąc o podobnej skali wzrostu. Jeżeli więc dynamika zostanie zachowana to możliwe, że kupujący celują w historyczny szczyt powyżej 13 zł. Ostatnio o spółce pisałem 17 sierpnia.

Grupa Alumetal specjalizuje się w produkcji aluminiowych stopów odlewniczych, stopów wstępnych (zapraw) i odtleniaczy stali dla hut.

alumetal

Drugą z „gorących” spółek wczorajszej sesji jest Alumetal, mimo że nie zdarzyło się tu nic nadzwyczajnego. Przy dość skromnych obrotach kurs wzrósł o 3,7% odrabiając sporo strat z poniedziałku. Być może właśnie piątkowe i poniedziałkowe spadki były jedynie korektą. Wskazywać może na to trwający, dynamiczny trend wzrostowy oraz fakt, że cofnięcie nastąpiło do okolic poprzedniego szczytu. Jeżeli tak będzie, to możliwe, że pojawia się okazja do tańszych zakupów, która już wczoraj została podchwycona. Ostatnio o spółce pisałem 4 lipca.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSD/CAD – w stronę oporu 1,30
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Apator, Budimex
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here