Naga MarketsTorpol szacuje rentowność na sprzedaży brutto portfela na 2021 r. na ok. 6%Rentowność na sprzedaży brutto portfela zleceń Torpolu na 2021 rok to ok. 6% przy spodziewanej wielkości przychodów na poziomie porównywalnym do 2020 roku, poinformował prezes Grzegorz Grabowski.

Spodziewane przychody Torpolu na rok 2021 również ukształtują się na poziomie 2020 roku

“Rentowność portfela na 2021 r. oceniamy na ok. 6%. Oczywiście z zastrzeżeniem, że nie pojawią się jakieś koszty, rzeczy nieprzewidywalne. I przychody [spodziewane są] też na poziomie roku 2020 r.” – powiedział Grabowski podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei o bieżącym roku prezes powiedział, że “mamy nadzieję, że grudzień i te reżimy, które są wprowadzone, pozwolą nam pozytywnie zakończyć rok i żeby ten poziom wyników był porównywalny do roku 2019 r.”.

W okresie I-III kw. Torpol miał 986 mln zł skonsolidowanych przychodów (-7,3% r/r) i 26,3 mln zł zysku netto (+18,8% r/r). Rentowność zysku ze sprzedaży brutto wyniosła 6,11% (wobec 4,86% rok wcześniej).

Portfel zamówień (bez udziału konsorcjantów) grupy wynosi obecnie ok. 1,98 mld zł. Prezes zapowiedział wcześniej, że Torpol chce uzupełnić “w najbliższym czasie” portfel zamówień do poziomu 2,5-3 mld zł netto.

“To zwiększenie [portfela] to jest kwestia uczestnictwa w istniejących programach inwestycyjnych, jesteśmy w postępowaniach, które trwają. Przed nami rozstrzygnięcia przetargów na stację Olsztyn, odcinki linii Ełk-Korsze, Warszawa-Otwock, linii 229. To są tematy kolejowe przed nami” – wymienił Grabowski.

“Duża aktywność firmy skupia się, żeby pozyskiwać nowe zadania. Na 2021 rok poziom na pewno jest zapewniony, jeśli chodzi o backlog i jestem przekonany, że 2021 r. przyniesie postępowania, zapewniające w poziom w kolejnych latach” – dodał.

Wskazał, że w obecnej sytuacji, związanej z pandemią “ciągłość realizacyjna i dostaw jest zachowana, nie widzimy istotnych zagrożeń”.

W kontekście dywidendy za 2020 r. prezes powiedział, że “Torpol będzie chciał utrzymać pozycję spółki, która jest spółką dywidendową”, czyniąc zastrzeżenia związane z nieprzewidywalnością sytuacji epidemicznej.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 604,42 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here