Naga MarketsW obecnym tygodniu inwestorzy skupią się na najnowszych danych makroekonomicznych z Eurolandu m.in. na indeksach PMI, stopie bezrobocia oraz dynamice PKB. Ponadto, inwestorzy poznają amerykańskie payrollsy. W Polsce odbędzie się odczyt przemysłowego indeksu PMI oraz inflacji CPI. W centrum uwagi znajdą się także kolejne publikacje wyników spółek notowanych na GPW.

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Miniony tydzień przyniósł kolejną próbę przełamania górnej granicy konsolidacji na poziomie 2360 pkt. Popyt wyraźnie przeważał nad podażą, lecz po raz kolejny test niniejszej bariery zakończył się niepowodzeniem. Niemniej wartość indeksu na koniec piątkowej sesji wyniosła dokładnie 2360 pkt. Rynek wydaje się być coraz bliższy zakończenia trendu horyzontalnego. Mimo wszystko najważniejszym celem dla byków pozostaje przełamanie oporu na poziomie 2420 pkt, które prawdopodobnie otworzy drogę do rozpoczęcia kolejnej fali hossy.

Wykres 2. Torpol w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Na wyróżnienie tym razem zasłużyły walory Torpolu, które w ubiegłym tygodniu zyskały na wartości 9%. Cena akcji wyraźnie odbiła od lokalnego dołka i dynamicznie zmierza w kierunku oporu na poziomie 13,7 zł. Przełamanie niniejszej bariery nie tylko zakończy okres korekty, ale również umożliwi ustanowienie nowych, historycznych szczytów. Warto zauważyć, że oscylator MACD wskazał sygnał kupna, podczas gdy oscylator RSI znajduje się w obszarze wykupienia. Niewykluczone, że niebawem część rynku postanowi zrealizować swoje zyski, jednakże w szerszej perspektywie potencjał do dalszych zwyżek wydaje się być znaczący, zwłaszcza że spółka systematycznie powiększa swój portfel zamówień, co pozytywnie wpływa na oczekiwania względem jej wyników finansowych.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here