Naga MarketsW obecnym tygodniu na uwagę zasługują liczne odczyty danych makroekonomicznych ze Stanów oraz strefy euro, zwłaszcza indeksy PMI oraz amerykańskie payrollsy. Ponadto, inwestorzy poznają protokoły z ostatnich posiedzeń FOMC oraz Rady Prezesów EBC. W Polsce RPP podejmie decyzję ws. stóp procentowych, a w centrum uwagi znajdzie się Donald Trump, który po raz pierwszy odwiedzi nasz kraj. We wtorek amerykańskie giełdy będą zamknięte (Dzień Niepodległości).

Wykres 1. WIG20 w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Ostatnie dni nie przyniosły istotnych zmian – indeks największych polskich spółek kontynuował konsolidację i oscylował wokół psychologicznego poziomu 2300 pkt. W efekcie WIG20 zakończył piątkowe notowania na poziomie 2299 pkt. Sytuacja techniczna pozostaje bez zmian od połowy maja, kiedy to faza korekty zepchnęła indeks do nowego, krótkoterminowego trendu bocznego. Niemniej w szerszym horyzoncie czasowym wybicie z ów konsolidacji nie będzie sygnałem do odwrócenia tendencji, bowiem kluczowe poziomy oporu i wsparcia znajdują się kolejno na poziomie 2420 pkt oraz w okolicy 2170 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres 2. Torpol w interwale dziennym. Źródło: Stooq

Na spółkę tygodnia wybraliśmy Torpol, której walory w skali całego ubiegłego tygodnia podrożały o 7,2%. Cena akcji od lutego bieżącego roku znajdowała się w fazie korekty. W minionym tygodniu rynek wyraźnie zmienił kierunek dotychczasowych ruchów, choć nie zdołał przełamać bariery 13 PLN. Niemniej, średnie kroczące utworzyły formację złotego krzyża – wyraźny sygnał kupna. Układ techniczny sprzyja bykom, jednak wykupiony oscylator RSI oraz niski wolumen obrotów mogą budzić nieco wątpliwości co do faktycznej siły popytu. Dopiero przełamanie oporu na poziomie 13,8 zł należy uznać za klarowny sygnał kupna, który prawdopodobnie otworzy drogę do realizacji nowej fali wzrostów.

Autorzy: Zespół Zarządzający MM Prime TFI S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here