Naga MarketstorpolTorpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Spółka opublikowała raport z wynikami za III kwartał. Poniżej najważniejsze informacje z raportu.

Spółka wypracowała w III kwartale bieżącego roku 12,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,24 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 21,79 mln zł wobec 0,59 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 419,87 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 145,78 mln zł rok wcześniej.

Od stycznia spółka wypracowała 5,82 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 4,87 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 957,15 mln zł w porównaniu z 343,91 mln zł rok wcześniej.

“Wyraźny, ponad dwukrotny wzrost przychodów ze sprzedaży grupy w okresie sprawozdawczym wynika z wejścia w fazę realizacji rekordowego portfela zamówień, który został zbudowany przez spółkę w poprzednich okresach (w drugiej połowie 2016 i w 2017 roku) oraz osiągnięcia odpowiednio wysokiego tempa przerobu własnego. Wzrost kosztu własnego sprzedaży jest proporcjonalny do wzrostu przychodów netto ze sprzedaży i spowodowany wzrostem skali działalności grupy. Zysk brutto ze sprzedaży grupy wyniósł ponad 33,4 mln zł (wzrost niemal o 370% r/r.), podczas gdy zysk brutto ze sprzedaży spółki był wyraźnie wyższy i wyniósł ponad 45,2 mln zł (wzrost o 308,4% rdr.), co jest związane z ujemną rentowności na sprzedaży brutto działalności spółki Torpol Norge, na skutek braku kontraktacji” – napisano w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-III kw. 2018 r. wyniosła 5,82 mln zł wobec 4,87 mln zł straty rok wcześniej.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Sytuacja na wykresie:

Rynek pozytywnie reaguje na pokazane wyniki i sesja otwiera się około 5% na plusie. Szerszy trend jest jednak spadkowy i spółka zaliczyła niedawno silną przecenę. W ramach odreagowania, wydaje się, że sukcesem popytu byłoby doprowadzenie kursu choćby w okolice 4 zł.

torpol
źródło xStation 5

Zobacz także: Asseco Poland [ACP], Ursus [URS] – Gorące spółki dnia 22.11.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here