Naga MarketsTorpol ma umowę z miastem Łódź na linię tramwajową za 108,6 mln zł nettoWarszawa, 06.10.2021 (ISBnews) – Torpol zwarł umowę z miastem Łódź i Łódzką Spółką infrastrukturalną na budowę i przebudowę tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego, budowę połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź Marysin oraz przebudowę wodociągów w ul. Wojska Polskiego, poinformowała spółka. Inwestycja o wartości 108,6 mln zł netto ma zostać zrealizowana do 31 maja 2023 r.

„Zarząd emitenta informuje o zawarciu w dniu 6 października 2021 r. umowy z miastem Łódź – Zarządem Inwestycji Miejskich oraz spółką Łódzka Spółka Infrastrukturalna sp. z o.o. na realizację inwestycji” – czytamy w komunikacie.Wynagrodzenie Torpolu w ramach umowy wynosi 133,6 mln zł brutto (tj. ok. 108,6 mln zł netto), w tym wynagrodzenie za realizację zakresu podstawowego wynosi 130,4 mln zł brutto (tj. ok. 106 mln zł netto), a za realizację prawa opcji 3,2 mln zł brutto (tj. ok. 2,6 mln zł netto). Termin realizacji Inwestycji (zamówienie podstawowe i ewentualne prawo opcji) to 31.05.2023 r., a termin gwarancji jakości i rękojmi 72 miesiące, podano także.

Jak informowała wcześniej spółka, jej oferta została wybrana przez miasto Łódź – Zarząd Inwestycji Miejskich jako najkorzystniejsza w przetargu nieograniczonym pn.: „Budowa i przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odc. od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budową połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź Marysin wraz z przebudową wodociągów w ul. Wojska Polskiego oraz w skrzyżowaniach objętych przebudową układu drogowego”.

Jak poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, Łódź może liczyć na dofinansowanie inwestycji ze środków europejskich na poziomie do 85%. Resort ma zarezerwowane na ten cel pieniądze w ramach programów POIiŚ i FEnIKS.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 392,2 mln zł w 2020 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

invest

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here