Naga Markets

hackerKontrola nad Tornado Cash DAO została przejęta przez nieznanego sprawcę w wyniku oszukańczej propozycji zmian w jego protokole. W następstwie tego złodziej wyprowadził ze skarbca organizacji sporą ilość tokenów zarządzania – TORN – i zdążył je sprzedać. Kurs tej kryptowaluty cały czas leci w dół i stracił już ponad 45% wartości w ciągu doby.

Tornado Cash DAO ma duży problem

W sobotę niezidentyfikowany napastnik wprowadził do DAO zarządzającej projektem Tornado Cash propozycję, która zawierała ukryty złośliwy kod. Dzięki temu udało mu się przejąć pełną kontrolę nad skarbcem organizacji i wyprowadzić z niego setki tysięcy tokenów.







O sprawie jako jeden z pierwszych poinformował użytkownik Twittera – Samsczun.com – pracujący dla firmy Paradigm. Jak przekazał, złośliwy kod w złożonej przez oszusta propozycji wygenerował 1,2 mln fałszywych głosów, które zaważyły o tym, że ta przeszła, a sprawdza całego zamieszania otrzymał dostęp do skarbca społeczności.

Ustalono, że łączny drenaż środków opiewał na 483 tys. tokenów TORN, z czego 6 tys. tokenów trafiło na giełdę Bitrue, a 379 tys. tokenów zostało sprzedanych. Wynika z tego, że złodziej jest wciąż w posiadaniu około 100 tys. tokenów. To sprawia, że nadal posiada on wystarczającą ilość, by dowodzić protokołem DAO Tornado Cash.

Obecnie jego deweloperzy walczą o odwrócenie zmian, jakie zdążył wprowadzić napastnik i pozbawić go kontroli nad organizacją.

Dziś rano doszło do ataku na protokół, o którym już wiesz. Cały dzień wraz z innym deweloperem ze społeczności zastanawialiśmy się, co zrobić, ale sytuacja jest bliska beznadziejnej – obecnie atakujący kontroluje zarządzanie – przekazano w sobotę.

Bardzo wiele tokenów TORN znajduje się w posiadaniu giełdy Binance, co daje nadzieję na odwrócenie układu sił zarządzania protokołem. Giełda poinformowała, że w ramach wsparcia dla Tornado Cash zawiesza do odwołania depozyty z tymi aktywami.

Kurs TORN leci na łeb i szyję

Wszystko powyższe odbiło się bardzo negatywnie na cenie TORN. Kurs tego aktywa spadł już ponad 43% w ciągu ostatniej doby. W momencie pisania tego artykułu jeden token kosztuje 3,89 dolara.

Kurs tokena TORN spada. Źródło: Trading View

Autor poleca również:



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.