Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. 10 faktów o Warrenie Buffecie, które mogą Cię zaskoczyć.

Te artykuły również Cię zainteresują
Multimiliarder, guru giełdy. Człowiek, którego ruchy obserwuje cały rynek. Obecnie czwarta najbogatsza osoba na świecie z majątkiem wartym ponad 60 miliardów dolarów. Warren Buffet – człowiek, który rządzi giełdą. Poniżej przedstawiamy listę ciekawostek na jego temat.

2. Rodzina, w której jest 14 miliarderów!

Po zobaczeniu tytułu jakie nazwisko przyszło Wam do głowy? Pewnie pomyśleliście o klanie Rockefellerów. Błąd. Istnieje rodzina potężniejsza, przynajmniej pod względem liczby multimiliarderów. To rodzina Cargillów, której historia zaczęła się w połowie XIX wieku od Williama Wallace’a Cargilla. Historia potęgi rozpoczęła się od pojedynczego elewatora zbożowego w nieistniejącym już dziś miasteczku w stanie Iowa.

3. Coroczny list do akcjonariuszy Berkshire Hathaway. Co chciał przekazać Warren Buffett?

Jednym z tematów poruszonych w odezwie była powracająca sprawa dywidendy. Buffett, gorący zwolennik inwestowania w spółki dywidendowe nie jest skory do wypłacania takowej z zysku własnego przedsiębiorstwa. Jak na razie ostatnia (i jedyna) dywidenda została wypłacona w 1967 roku i wynosiła 10 centów na akcję. Choć pomimo tego, że już w zeszłym roku pojawiały się głosy nawołujące holding Buffett’a do wypłacenia części zysku akcjonariuszom, to znany inwestor po raz kolejny przekonał Walne Zgromadzenie o błędzie takiego zachowania.

4. Jak wybrać brokera cz. 2 – „Ufaj i sprawdzaj”.

W niniejszym artykule postaram się przedstawić tę kwestię od nieco bardziej praktycznej strony posiłkując się kolejnymi doświadczeniami i ostatnimi wydarzeniami. Przede wszystkim rozsądne wydaje się stosowanie zasady „ufaj i sprawdzaj” w każdym przypadku. Zasada, która dotyczy raczej zakochanych, znajduje zastosowanie także w małżeństwach z rozsądku – a takim będzie nasz mariaż z brokerem. Osobiście nie wyobrażam sobie współpracy z brokerem i powierzenia mu poważnych środków, jeśli nie będę mu ufał. To powinna być absolutna podstawa współpracy w tego typu sprawach, którą to współpracę należy cały czas kontrolować, czy aby nasz partner nie robi czegoś, co podważyłoby nasze zaufanie.

5. USA ma pełne zatrudnienie!

Oglądacie House of Cards? Jeśli nie, to zacznijcie! Świetny serial polityczny z genialną parą aktorów Kevin Spacey – Robin Wright. W trzecim sezonie Frank Underwood zmaga się miedzy innymi z wprowadzeniem ustawy mającej na celu zlikwidowanie bezrobocia w USA. Wątki pojawiające się w serialu nie są przypadkowe. Wiadomo powszechnie, że administracja Baracka Obamy również walczy z problemem bezrobocia. Według analityków BNP Paribas cel został osiągnięty.

6. Trading Po Pracy! Nowy dzial i cykl analiz na comparic.pl

Autorem systemu inwestycyjnego jest Sebastian Job, niezależny trader, posiadający ponad 9 lat doświadczenia w spekulacji oraz autor e-booka „Skuteczny daytrading…”. Pomysł o realizacji projektu pojawił się u naszego redakcyjnego kolegi Nazarija Ałeksiuka, który skutecznie prowadzi dział związany z strategią Carry Trade i pokazuje, jak skutecznie wykorzystywać dodatnie punkty swapowe.

7. Apple zaprezentuje Apple Watch – jak zareaguje rynek akcji?

Już 9 marca oczekiwana konferencja Apple. Nieoficjalne informacje podają, że w trakcie przyszłotygodniowej konferencji poznamy szczegóły dotyczące metody ładowania Apple Watch oraz cen gadżetu – najtańszy ma zaczynać się od 349USD. W związku ze zbliżającym się eventem Apple zainwestował ponad 2 miliony dolarów, aby wkupić 12 stron A4 powierzchni reklamowych w marcowym wydaniu miesięcznika Vogue. Jak zachowają się ceny akcji spółki? Zobacz również analizę z piątku: Spółka APPLE w korekcie, a już w poniedziałek kolejne szczegóły na temat Apple WatchConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here