Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Początki gry na giełdzie, czyli jak zbudować zyskowny system transakcyjny – cele inwestycyjne

Pozornie może się wydawać, że wszyscy inwestorzy na giełdzie mają jeden, wspólny cel, zarobić jak najwięcej i jak najszybciej. Część osób może jeszcze zwracać uwagę na ograniczone ryzyko. W praktyce, żeby osiągnąć sukces, trzeba znacznie bardziej doprecyzować swoje cele inwestycyjne.

2. Jedna z największych firm surowcowych może upaść

Glencore stracił dziś podczas londyńskiej sesji już ponad 20%. Ceny spółki ruszyły w dół od razu po rozpoczęciu dnia. To największy dzienny spadek w historii tej firmy, analitycy z Investec przewidują, że jej wartość może spaść w najbliższym czasie do zera.

3. Bądź gotowy na „destrukcje” spowodowaną rynkiem niedźwiedzia w USA

Nowy wskaźnik zwany miernikiem Guardiana przewiduje, że indeks S&P 500 ucierpi z powodu spadków. Tylko w tym roku benchmark wymienionego wyżej indeksu to prawie 6,8%, niestety na minusie. Widać to szczególnie na poniższym wykresie.

4. Soros chce aby Unia przyjęła miliony uchodźców

Zdaniem miliardera, Unia Europejska musi stawić czoła brakowi wspólnej polityki imigracyjnej. Każdy z krajów członkowskich skupił się na swoich własnych interesach, często szkodząc interesom pozostałym krajom Wspólnoty – wypowiada się Soros.

5. Co będzie w październiku? Przegląd miesięcznych interwałów.

Wrześniowe świeczki miesięczne jeszcze ciepłe, świeżutkie dymią na wykresach. Przyjrzyjmy się co pokazują ostatnie miesiące i czego możemy spodziewać się w październiku.

6. Wyciek informacji z Fed? Są już podejrzani.

Manipulacje cenami metali szlachetnych, czy nawet afera Volkswagena bledną w porównaniu z możliwą aferą związaną z wyciekiem poufnych informacji z amerykańskiej Rezerwy Federalnej. O co chodzi? O możliwy proceder inside-tradingu, czyli wykorzystywaniu jeszcze niejawnych informacji w celu zajęcia pozycji po lepszej cenie (jest to skrótowa definicja, ponieważ sam termin jest nieco ciekawszy).

7. Graj na koncie demo i wygraj iPada Mini – wystarczy 1 transakcja

Otwórz darmowy rachunek demonstracyjny na Forex. Inwestuj na wirtualnych pieniądzach (10.000 zł na start). Zrób najbardziej zyskowną transakcję tygodnia spośród innych uczestników.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here