Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Teoria spiskowa odpowiedzialna za spadki na giełdzie?

Szmita – rok szabatowy w judaizmie przypadający co siedem lat (Wikipedia). W przypadającym na to święto roku obowiązują pewne nakazy oraz zakazy wynikające prosto z świętej księgi judaizmu – Tory. Czy Szmita jest odpowiedzialna za poniedziałkowe spadki na giełdzie?

2. Tajemniczy japoński day trader twierdzi, że zarobił w poniedziałek 34 mln USD.

Ten 36-letni ojciec trójki dzieci, który używa pseudonimu CIS, stał się sławny po tym jak w zeszłym roku magazyn Bloomberg zamieścił jego profil. Powiedział wtedy, że woli pozostać anonimowy, ponieważ obawia się, iż padnie ofiarą kradzieży lub wymuszenia.

3. Światowe domino – stoimy na skraju przepaści?

Artykuł pochodzi z serwisu Martina Armstronga, człowieka, który w latach dziewięćdziesiątych potrafił swoim funduszem walczyć z Goldmanem na rynku surowców. Był tak poczytny, że wskazując na krach Obligacji Rosyjskich wywołał – jak się uważa – proces bankructwa Rosji. Po tym zdarzeniu, Martinem i jego programem/algorytmem zainteresowało się CIA.

4. [Wideo] Ile zarabiają zawodowi day-traderzy? (4-część wywiadu).

Czwarta i ostatnia już część wywiadu z Michałem Dzierżęgą członkiem zarządu firmy GLOBAL BD TRADING. A na nagraniu: wpływ filmu „Wilk z Wall Street” na branżę, ile zarabiają day-traderzy, jaką kwotą obracają początkujący, na jakie wskaźniki patrzą zawodowcy w trakcie tradingu

5. Jak wykorzystać spadki?

Spadki są jak deszcz w upalny dzień – ostudzi każdego. Jest to okres, kiedy w sposób naturalny zostaje przeprowadzona selekcja wśród nowych inwestorów. Kto upora się ze spadkami pod kątem psychicznym, ten ma duże szanse na późniejszy sukces.

6. Nowojorski fundusz hedgingowy zbiera żniwa dzięki rynkowemu chaosowi

Capstone Ivestment Advisors, fundusz hedgingowy zarządzający aktywami w wysokości 3,6 mld USD zbiera znaczne zyski dzięki chaosowi, który ma aktualnie miejsce na rynku.

7. Live Trading Day z Birgerem 14 września w Warszawie! Transakcje na żywo na rachunku 1 mln EUR!

Zapraszamy na spotkanie z Birgerem Schafermeierem podczas kolejnego Live Trading Day, który odbędzie się już 14 września w Warszawie. Podobnie jak przy poprzedniej edycji LTD, portal Comparic.pl został patronem medialnym wydarzenia. W trakcie wrześniowego tradingu na żywo, Birger operował będzie na rachunku o wartości 1 miliona EUR.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here