Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. 3 niezawodne sposoby na odróżnienie rynku w trendzie od konsolidacji – Nial Fuller

Jedną z najważniejszych rzeczy jaką musi zrobić trader price action jest określenie czy rynek znajduje się w trendzie, czy też nie. Odpowiedź na to pytanie determinuje podejście do rynku, tak więc krytyczne jest zrozumienie jak prawidłowo rozróżnić rynek w trendzie, od tego który znajduje się w konsolidacji.

2. Dziennik tradera – narzędzie lepsze niż najlepsze szkolenie

Wielu traderów, szkoleniowców i praktyków twierdzi, że prowadzenie profesjonalnego dziennika swoich inwestycji jest bardzo istotnym elementem, który jest w stanie poprawić nasze wyniki. W sieci istnieje wiele publikacji na ten temat a dla leniwych istnieją również przykładowe wzory takich dzienników gotowe do pobrania i wypełniania. Co więc powinien zawierać taki „pamiętnik tradera” aby był on najlepszym i najcenniejszym źródłem edukacji?

3. Wskaźnik RSI – jak działa oraz jak z niego korzystać? – Tradeciety

Wskaźnik siły względnej zwany RSI (Relative Strength Index) jest jednym z najpopularniejszych indykatorów używanych przez traderów. Jak sama nazwa wskazuje, RSI dostarcza informacji o sile ruchu ceny na twoim wykresie. W dzisiejszym artykule nauczymy się, co tak naprawdę RSI robi, jak zrozumieć jego wskazania, a także jak korzystać z niego go we własnym tradingu.

4. Justin Bennett Price Action: Strategia oparta na inside barze

Inside bar może być niezwykle efektywną formacją price action, jednakże jej efektywność mocno zależy od akcji cenowej jaka ją otacza. Innymi słowy, sam inside bar nie stanowi uzasadnionego setupu. Potrzebujemy do tego jeszcze konfluencje z otaczającą go ceną, by można go uznać za wartego zainwestowania naszych ciężko zarobionych pieniędzy.

5. Yellen: Szanse na podwyżkę zwiększyły się…

Dla wielu tytułowe słowa Janet Yellen są sporym zaskoczeniem. Rynek w minionych dniach wyraźnie się podzielił pomiędzy zwolenników tezy, że prezes Fed nie skorzysta z okazji w Jackson Hole do naprowadzenia rynków na możliwy termin kolejnej podwyżki stóp procentowych i tych, którzy zdecydowanie wierzyli w taki przebieg jej wystąpienia.

6. Dokąd zmierza gospodarka Wielkiej Brytanii?

Czerwcowe głosowanie za Brexitem wywołało niemałe poruszenie na całym świecie. Część osób przepowiadała zapaść brytyjskiej gospodarki, a tymczasem firmy nie donoszą o takich informacjach i wręcz przeciwnie niektóre gazety piszą o boomie gospodarczym.

7. Ponad 2 tysiące osób obserwuje Comparic.pl na Twitterze!

Ponoć Twitterowi w Polsce cały czas daleko do zyskania popularności, którą cieszy się w innych częściach świata. W Comparic.pl zdajemy sobie jednak sprawę jak ważnym medium społecznościowym jest Twitter, cały czas dbając o rozwój naszego oficjalnego kanału. Przynosi to coraz lepsze efekty i w tym momencie gromadzimy ponad 2 tysiące obserwujących!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. ja do tego dołączyłby jeszcze jakieś strony z analizami ludzi, którzy wiedzą co w trawie piszczy. u mnie jest grany tradebeat,choć teksty ich analityków można zobaczyć na innych portalach. a wy co polecacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here