Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. TRADER 007: W świecie narzędzi tradingowych Supreme

W dobie wszechobecnych programów do handlu automatycznego trader indywidualny bez odpowiedniego zaplecza technicznego oraz przygotowania ma małe szanse na przetrwanie. Dlatego też Admiral Markets wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy chcą się stać następnym agentem 007 wśród traderów.

2. 10 sposobów na szybki progres w tradingu – Nial Fuller

Brak oczekiwanych efektów tradingu? Być może pomocne będą rady australijskiego tradera – Niala Fullera. Poniżej znajdziesz 10 sposobów, które szybko mogą sprawić, że przejdziesz na „jasną stronę mocy”.

3. Czy warto wziąć udział w CROSS TRADE? Rejestracja wkrótce się kończy.

Rejestracja do międzynarodowych mistrzostw tradingowych CROSS TRADE wystartowała na początku września. Po dużym sukcesie pierwszej edycji, która miała miejsce w 2013 roku, organizator wydarzenia – Protrader – postanowił regularnie zapraszać inwestorów do kolejnych edycji. Jakie są powody tak dużej popularności eventu oraz zalety uczestnictwa?

4. Wielkość pozycji a odległość zlecenia stop loss – jak to rozgryźć? Wskaźnik + wideo

We wcześniejszym artykule zapoznaliśmy się z tematem depozytu zabezpieczającego, a także możliwości jakie przy jego wykorzystaniu daje nam dźwignia finansowa. Ustaliliśmy jaką pozycję możemy otworzyć korzystając z lewara oraz przedstawiona została jedna z metod zarządzania kapitałem, która wykorzystuje to narzędzie.

5. Strach i chciwość – największy wróg Tradera

Od wiek wieków znana jest zasada, że nadmierny strach i nadmierna chciwość nie są dobrym doradcą. W szczególności jeżeli mówimy o inwestowaniu, te dwie jakże skrajnie emocje zdają się być pierwszym elementem prowadzącym do zguby. Wiedzą o tym na pewno traderzy i inwestorzy, którzy każdego dnia podejmują ważne decyzje, prowadzące bezpośrednio do zysku bądź straty. Jak więc sobie z nimi radzić? Jak skutecznie zarabiać na inwestycjach i nie dać się „opętać” emocjom?

6. Podwójna dywergencja – potężna koncepcja handlowa od Tradeciety

Kiedy cena jest gotowa na odwrócenie, a kiedy dywergencja nie jest trafnym sygnałem? Mimo, że trudnym zadaniem może być odnalezienie momentum, czy też ustanowienie nowego trendu, omówimy dziś istotną koncepcję jeśli chodzi o trading i informację na temat ceny. Zajmiemy się skutecznością dywergencji oraz tym jak ją zwiększyć kiedy już z niej korzystamy.

7. Średnie ruchome – niedoceniona pomoc w tradingu

Oczywistym jest to, że rynki finansowe pozostają zmienne. Oczywistym jest również fakt, że jest to sytuacja pożądana – to właśnie na zmianach cen instrumentów finansowych zarabiamy. Czasem jednak rynek jest zbyt zmienny, wówczas może pojawić się paraliż decyzyjny związany z rozpoznaniem zbyt wielu sygnałów transakcyjnych. Analitycy Elliott Wave International w swoim ponadczasowym artykule Moving Averages Can Identify a Trade przekonują, że istnieje niezwykle proste narzędzie, które może wspomóc nasz proces decyzyjny na rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here