Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Skoki zmienności i wstęgi Bollingera oraz sposoby handlu na ich podstawie – Tradeciety

Wstęgi Bollingera są świetnym narzędziem, gdyż dostarczają natychmiastowej informacji na temat zmienności, siły trendu, momentum i potencjalnego odwrócenia. Niewiele narzędzi czy wskaźników daje tak dużo informacji na raz. Artykuł, który właśnie czytasz pokazuje jak handlować tzw. skoki zmienności używając do tego wstęg Bollingera. Ów skoki zmienności występują na rynku dość często i istnieją pewne rzeczy, które mogą przyczynić się do tego, że będą one okazjami do tradingu o naprawdę wysokim prawdopodobieństwie.

2. Trader vs Społeczeństwo – 3 etapy rozwoju tradera

Jakiś czas temu napisałem felieton „Strach i chciwość – największy wróg tradera”, w którym wskazałem na negatywne podejście społeczeństwa do inwestorów indywidualnych. Jak wspomniałem i udowodniłem na podstawie krótkiego badania „Takie podeście społeczeństwa znajduje swoje wytłumaczenie w niskiej świadomości i wiedzy dotyczącej podstawowych zasad rynku”. Powszechnie znana jest zasada, że kluczem do sukcesu w tradingu jest psychologia. Istnieje wiele książek, publikacji i wykładów na ten temat. Dla odmiany dziś chciałbym nieco bardzie poruszyć temat związany psychologią tłumu aniżeli tradera.

3. Jak zmienność może zmylić Twoją analizę techniczną – Justin Bennett

Analiza techniczna jest mieszanką sztuki i nauki. Jedno nie może obejść się bez drugiego. Choć jej wewnętrzne mechanizmy są nieco owiane tajemnicą, jedna rzecz jaką wiemy jest taka, że opiera się na postrzeganiu rynku. Formacja czy też poziom, który wygląda na oczywisty dla jednego doświadczonego tradera prawdopodobnie będzie również oczywisty dla wielu innych zawodowych traderów. Dzięki tej koncepcji dostrzeżonej wartości, analiza techniczna „działa”.

4. Naprawdę chcesz pokonać rynek? 5 wskazówek, które dają przewagę od Niala Fullera

Rynek rzeczywiście można pokonać. Wiem o tym, ponieważ robiłem to wiele razy, włączając w to niedawny konkurs tradingowy, który wygrałem. Punktem kluczowym dzisiejszej lekcji nie jest przekonanie Cię, że rynek da się pokonać, ponieważ jeśli nie wierzysz, że można to zrobić, po co w ogóle „grasz w tę grę”? Dzisiejsza lekcja ma na celu pomóc Ci uczynić rynek łatwiejszym do pokonania; zwiększyć Twoją przewagę nad nim.

5. Dołącz do XTB Trading MasterClass w Gdańsku!

Trading MasterClass jest najnowszą inicjatywą edukacyjną X-Trade Brokers (XTB), której portal Comparic.pl oraz Fundacja FxCuffs zostały oficjalnymi patronami. Wydarzenie ma umożliwić traderom bezpośredni kontakt z praktykami rynkowymi, którzy podzielą się swoimi doświadczeniem i zaprezentują znakomite strategie inwestycyjne.

6. Wywiad z Kacprem Gawrońskim – koordynatorem Trading MasterClass

Najnowsza inicjatywa edukacyjna Domu Maklerskiego X-Trade Brokers cieszy się sporym zainteresowaniem traderów oraz tych, którzy do tego miana dopiero aspirują. Cieszy nas fakt, że Comparic.pl oraz Fundacja FxCuffs mogły objąć oficjalny patronat nad tym wydarzeniem. Rozmawiamy dziś z Kacprem Gawrońskim, koordynatorem XTB Trading MasterClass, a prywatnie blogerem i inwestorem z siedmioletnim doświadczeniem.

7. Allegro sprzedane za gigantyczną sumę

Całość udziałów w grupie Allegro oraz Ceneo Sp. z o.o. zostało sprzedane za kwotę ponad 3,25 mld USD grupie funduszy Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here