Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Naprawdę chcesz pokonać rynek? 5 wskazówek, które dają przewagę od Niala Fullera

Nie mogę przekazać Ci wszystkich „sekretów” w jednym artykule, natomiast poniższe wskazówki są stosunkowo prostymi do wdrożeniami rzeczami, które mogą rzeczywiście zwiększyć Twoje szanse na sukces. Większość traderów nie do końca rozumie te tematy, dlatego chcę je dziś omówić. Zobaczysz, że to nie tylko Twoja strategia może sprawiać, że zawodzisz. Istnieją jeszcze inne aspekty tradingu, które musisz zrozumieć, by jak najwięcej wyciągnąć z wykorzystania swojej metody handlu…

2. Fale impulsu i korekty oraz 3 proste sposoby na ich wykorzystanie – Justin Bennett

Badając rynki finansowe od 2002 roku nie mogę podpisać się pod zasadami dotyczącymi fal Elliota, przynajmniej nie w pełnym tego słowa znaczeniu. Jak na mój gust ta teoria jest zbyt zawiła i niejednoznaczna. Nie zrozum mnie przy tym źle. Nie chcę powiedzieć, że ona nie działa. Jestem na rynkach wystarczająco długo, by wiedzieć, że lepiej nie mówić o tym co bezwzględnie działa, a co nie.

3. Inside bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki – książka pod patronatem Comparic.pl!

Portal Comparic.pl oraz Fundacja FxCuffs mają ogromną przyjemność poinformować, że zostały oficjalnymi patronami kolejnej książki wydawnictwa Maklerska.pl. Mowa tutaj o pozycji autorstwa Macieja Golińskiego, zatytułowanej „Inside bar. Jak zostać mistrzem jednej techniki„. Z tego miejsca zachęcamy również do zapoznania się z wywiadem, który jeden z naszych redakcyjnych kolegów, Krzysztof Wiwatowski miał przyjemność przeprowadzić z autorem książki.

4. Internetowi zarządzający – niebezpieczeństwo równie duże, jak nieuczciwi brokerzy?

Wiele przez ostatnie półtora roku mówiło się o nieuczciwych brokerach. O market makerach kontrolujących ceny, debetach wynikłych z gwałtownych zdarzeń, sprzedawcach debiutów na CFD, obietnicach łatwych zysków czy nawet pracownikach brokerów przegrywających pieniądze swoich klientów.

5. Aby wygrać musisz ograniczać straty – metoda Mieczysława Siudka

Nasza metoda jest oparta na bardzo wąskich stop losach. Jeśli jesteś w błędzie musisz to zaakceptować i szybko wyjść z pozycji. Przy następnej okazji musisz zacząć wszystko od nowa i po pewnym czasie po prostu dalej robić to samo.

6. „Zrozumieliśmy, że aby zdobyć klientów trzeba zaproponować im coś więcej” – wywiad z Markiem Polańskim z InterTrader Direct

W ten weekend przedstawiamy Państwu wywiad, który mieliśmy przyjemność przeprowadzić z Panem Markiem Polańskim – Bussiness Development Managerem w InterTrader Direct, który prywatnie od 2006 roku jest traderem, fanem opcji vanilla oraz tradingu na egzotycznych parach walutowych. Serdecznie zapraszamy do lektury!

7. 10 sytuacji, w których lepiej odpuścić transakcję – Tradeciety

Polowanie na sygnały, szukanie przecięć na stochu, czekanie na uformowanie pin bara, nadzieja na domknięcie luki i przewidywanie, że wsparcie wytrzyma. Błąd. Powodem, dla którego tak wielu traderów zawodzi jest próba wchodzenia w następną i następną transakcję, podczas gdy powinni szukać powodów do tego, by handlować mniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here