Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Moskiewska prestiżowa dzielnica finansowa okazała się gigantyczną klapą!

Te artykuły również Cię zainteresują
Kompleks Moskwa City to ekskluzywna moskiewska dzielnica finansowa, której zbudowanie kosztowało 12 mld dolarów. Znaleźć można w niej aż cztery z pięciu najwyższych budynków w Europie. Góruje nad nią Mercury City Tower – liczący 339 metrów drapacz chmur. Na papierze Moskwa City wygląda imponująco, co z tego, skoro powierzchnia biurowa jest w większości niewykorzystana?

2. Kończą się bilety na największą konferencję i targi Forex w Polsce w historii!

Wydarzenie będzie miało miejsce 13-14 marca w Krakowie w nowym Centrum Konferencyjnym ICE i jest bezpłatne. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Jack Schwager. Opowie o błędnych przekonaniach inwestorów. Paweł Danielewicz skupi się na technikach Fibonacciego oraz zaprezentuje przykłady konkretnych zagrań na kluczowych parach walutowych. Rafał Glinicki zaprezentuje temat Trader jako zawód oraz poradzi jak przygotować się mentalnie do zawodu tradera.

3. Depozyty w greckich bankach skurczyły się o 12 miliardów euro w styczniu

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Grecki Bank Centralny, obywatele pogrążonego w kryzysie kraju w samym tylko styczniu wypłacili ponad 12 miliardów zdeponowanych w bankach komercyjnych środków. Jako można się domyślać było to spowodowane nasilającą się z każdym dniem presją związaną z debatą prowadzoną w Europie nad przyszłością Grecji.

4. Apple – informacja o Apple Car okazją do zakupu?

Spółka notowana jest na NASDAQ (Apple – AAPL) i jak widzimy na poniższym wykresie liniowym od 2009 roku znajduje się w nieprzerwanym, bardzo dynamicznym trendzie wzrostowym. Jedyna silniejsza korekta miała miejsce na przestrzeni 2012-2013 roku kiedy akcje osunęły się z poziomu 100USD do trochę ponad 55USD. Obecne notowania na wykresie tygodniowym odjechały bardzo silnie od linii trendu, a wzrosty posiadają wręcz pionowe nachylenie.

5. McDonald’s nie zapłacił 4 miliardów podatku?

Sieć restauracji szybkiej obsługi McDonald’s została oskarżona w związku ze światowym unikaniem opodatkowania, co w okresie 4 latach miało zaoszczędzić właścicielom trochę ponad 4 miliardy złotych. Do zbadania sprawy została zaangażowana Komisja Europejska – przychody, które nie zostały opodatkowane przechodziły bowiem przez jednostki zarejestrowane w Luksemburgu.

6. Geometria Fibonacciego – budujemy system, który zarobi dla Ciebie 100% (część czwarta)

W poprzednich trzech artykułach przedstawiłem bardzo szczegółowo wady i zalety książki Pawła Danielewicza „Geometria Fibonacciego”, dzięki czemu być może zachęciłem Ciebie do jej przeczytania. Teraz nadszedł już zdecydowanie czas na działania praktyczne, mające na celu wykorzystanie omówionych koncepcji w prawdziwej grze. Zaprezentuję kilka potencjalnych sposobów stworzenia systemu średnioterminowego do gry z trendem, o współczynniku R (TP/SL) w okolicach 10.

7. Pozew zbiorowy przeciwko IronFX – 160 chińskich inwestorów walczy w cypryjskim sądzie o ponad 1mln USD

Zaogniony spór pomiędzy IronFX oraz chińskimi klientami brokera trafił w końcu na wokandę sądową. Jeszcze na początku stycznia informowaliśmy Was o grupie traderów, która wtargnęła do siedziby przedsiębiorstwa i żądała zwrotu pieniędzy. Sprawa zaczęła nabierać rozpędu i pozew zbiorowy rozpatrywany będzie przez cypryjski sąd w Limassol.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here