Naga MarketsCo w kończącym się tygodniu czytaliście najchętniej na comparic.pl? Specjalne podsumowanie dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości. Jak zwykle pomijamy analizy par walutowych oraz spółek giełdowych.

1. Dźwignia, depozyt – jak to działa?

Bardzo duża część traderów trafia na rynek Forex z uwagi na możliwość wykorzystania dźwigni tzw. lewarowania. Obecnie obowiązująca w Polsce w dźwignia wynosi maksymalnie 1 do 100. Co to oznacza dla tradera? Otóż to, że może kontrolować pozycję 100 razy większą aniżeli wynosi jego depozyt złożony na rachunku u brokera. Dotarliśmy tym samym do kolejnego pojęcia, które zamierzam wyjaśnić w niniejszym artykule, a mianowicie depozytu zabezpieczającego.

2. Kanada w tarapatach!

Jared Dillian – były trader Lehman Brothers oraz znany dziennikarz finansowy – uważa, że Kanada stoi przed nie lada kłopotami. Niskie ceny ropy szkodzą kanadyjskiej gospodarce, do tego istnieje jeszcze ryzyko pęknięcia olbrzymiej bańki na rynku nieruchomości.

3. Analiza techniczna – czym jest i jak handlować na jej podstawie – Nial Fuller

Analiza techniczna to badanie ruchu ceny na rynku w czasie. Traderzy korzystają przy tym z wykresów oraz różnych wskaźników technicznych, które są ich pochodnymi, aby móc ją wykonać.

4. „Świat surowców” – czyli wszystko co musisz wiedzieć o commodities.

„Świat surowców” jest to pierwsza polska książka, której autorka Dorota Sierakowska, z wielką starannością wprowadza czytelnika w niuanse rynku surowców. I nie mówimy tu tylko o tych najbardziej popularnych jak ropa, złoto czy miedź ale też mniej znanych jak kakao, mięso czy sok pomarańczowy.

5. CROSS TRADE 2016. Międzynarodowe mistrzostwa tradingowe – wolne od brokerów

Uczestniczyłeś kiedykolwiek w mistrzostwach tradingowych, które odbywały się bez udziału brokera? Już tej jesieni możesz dołączyć właśnie do takiego przedsięwzięcia – CROSS TRADE 2016.

6. 10 sposobów na finansowy sukces według ex-Goldmana Antona Kreila

W czerwcu 2015 roku Tom Murray przeprowadził bardzo niecodzienny wywiad z Antonem Kreilem, dyrektorem zarządzającym Instytutu Tradingu oraz Zarządzania Portfelem. Formuła wywiadu przybrała wyjątkowy charakter, ponieważ Anton zabrał Toma ze sobą w podróż biznesową dookoła świata startując z Singapuru przez Nowy Jork, aż do Londynu. W trakcie wyprawy Tom obserwował, jak wygląda życie i praca jednego z najlepszych traderów na świecie, a także rozmawiał z Antonem na tematy związane z finansami. W rezultacie powstał materiał traktujący o elementach finansowego sukcesu.

7. Opcje waniliowe – Inwestuj jak zawodowcy, trzymaj ryzyko w ryzach

Instrument finansowy zwany opcją waniliową lub waniliowym kontraktem opcyjnym to prawo (nie obowiązek!) zawarcia transakcji w określonym momencie zwanym terminem wykonania  po określonej cenie zwanej ceną wykonania. Prawo to przysługuje nabywcy opcji, czyli temu, kto otwiera na nich pozycję długą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here